ПРЕС ЦЕНТАР

Заев заедно со неговата банда за само две години ја опустоши земјата

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Македонија престана да блеска откако СДСМ дојде на власт. Не е напредок на држава да се наоѓаш 105-то место на листата на Транспаренси, туку е навреда на интелигенцијата на граѓаните тоа да го нарекуваш блескање. Ако имаш 500.000 луѓе сиромашни, а секојдневно државата се задолжува, тогаш […]

Прочитај повеќе

Власта реално да се грижеше за социјално ранливите категории немаше сиромаштијата да достигне до 500.000 граѓани во Македонија

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Откако Заев е на власт стапката на сиромаштија секојдневно расте. Над 500 илјади граѓани во Република Македонија се сиромашни. Токму овој податок говори колку реално владата на СДСМ се залага за социјално ранливите категории на граѓани. Пратениците од пратеничката група на СДСМ не ги прифатија амандманите […]

Прочитај повеќе

Македонија пропаѓа од денот кога Зоран Заев седна на премиерската фотелја

Соопштение до јавноста Доколку е блескање да се биде најкорумпирана земја во Европа и да се сјае како Свазиленд, такво блескање на Македонија не и треба. Да бидеш на 105-то место на листата на Транспаренси и да лажеш дека блескаш или имаш криминално извртен систем на вредности или страшно го потценуваш и навредуваш народот. Доколку […]

Прочитај повеќе

Заев е одговорен што нема ниту една мерка со која ќе им се помогне на граѓаните

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Костадин Костадинов Одговорноста за се што и се случува на Македонија има име и презиме , а тоа е Зоран Заев. Зоран Заев е одговорен за тоа што над половина милион граѓани на Македонија живеат под прагот на сиромаштијата. Зоран Заев е за расипништвото, криминалот и корупцијата […]

Прочитај повеќе

Стоилковски: Заев и Спасовски ја претворија Македонија во ветена земја за криминалните структури

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Секоја држава има мафија, само Република Македонија се претвори во држава на мафијата! Што уште треба да се случи и каков ли извештај треба да излезе за Оливер Спасовски и неговиот ментор Зоран Заев да понесат одговорност за своето однесување и […]

Прочитај повеќе

Донев: Георгиески дозволи Охрид да биде на врвот на листата со дивоградби

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Сашо Донев, Претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Охрид Почитувани, Охрид и крајбрежјето на охридското езеро станаа место за несоодветна градба и урбано развивање, нарушување и уништување на животната средина и неконтролиран урбан развој. Охрид стана синоним за дивоградби. Зошто локалната власт и Георгиески дозволија Охрид да биде […]

Прочитај повеќе

Правната држава престана да постои откако СДСМ дојде на власт

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Правната држава престана да постои откако СДСМ дојде на власт. Правната држава во Македонија СДСМ ја укина, граѓаните веќе не се еднакви пред законите. За функционерите од власта истите закони не важат. Обид за замајување на јавноста со единствена цел народот да го занемари фактот дека […]

Прочитај повеќе

Негрижата на СДСМ кон македонскиот јазик претставува  и негрижа кон државата и граѓаните

Соопштение до јавноста, реакција на изјавата на  Николина Нолчева Срамно е СДСМ да говори за чување на македонскиот јазик. Владата на СДСМ и Зоран Заев ништо не направија за македонскиот јазик. Заев го излажа Институтот за македонски јазик. Македонистите не добиваат ниту денар од Буџетот за заштита на нашиот јазик. Во време кога расипнички се […]

Прочитај повеќе

Честитка по повод 24 мај – Денот на сесловенските просветители светите браќа Кирил и Методиј

Честитка по повод 24 мај – Денот на сесловенските просветители светите браќа Кирил и Методиј Дозволете ми од мое име и од име на ВМРО-ДПМНЕ, да им го честитам на сите граѓани државниот празник 24 мај, Денот на сесловенските просветители, браќата Свети Кирил и Методиј. На овој ден се потсетуваме на големите на се сесловенските […]

Прочитај повеќе

Оставката на Богоевски е само затскривање на големите криминалци во владата

Соопштение до јавноста Зоран Заев и Павле Богоевски се криминалци. И за Заев и за Богоевски постојат тонски записи од вршење на криминал. И Заев и Богоевски се криминалци. Заев и Богоевски можат да соработуваат само во затвор. Оставката на Богоевски е само затскривање на големите криминалци во владата, како Зоран Заев. Тој иако целата […]

Прочитај повеќе