ПРЕС ЦЕНТАР

Заев лично е виновен за се што се случува во Македонија

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Измамникот Зоран Заев сака да ги убеди граѓаните дека портирите во СДСМ се виновни затоа што Македонија тоне во корупција, а секој четврти Македонец живее под прагот на сиромаштија. Измамникот Зоран Заев ја убедуваше јавноста дека администрацијата била крива што нема датум за преговори со ЕУ. […]

Прочитај повеќе

Стоилковски: Време е Заев да понесе одговорност на вечерашниот состанок на ЦО на СДСМ

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Единствен начин Зоран Заев да и помогне на Македонија е самиот да ја понесе одговорноста на вечерашниот состанок на ЦО на СДСМ. Граѓаните на избори веќе му кажаа дека треба да си замине заедно со криминалната, расипничка и антидржавна политика што […]

Прочитај повеќе

Македонија ќе заблеска кога Зоран Заев ќе си замине од оваа власт

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Македонија блеска само во очите на Заев и СДСМ. Повеќе од 500 илјади граѓани живеат под прагот на сиромаштијата, а Зоран Заев вели дека блескаме. Во првите 3 месеци од новата година реализацијата на капиталните инвестиции е изнесува катастрофални 6 проценти, а Зоран Заев не убедува […]

Прочитај повеќе

Ѓорѓиев: Откако СДСМ дојде на власт студентите се соочуваат со секојдневни проблеми во студентските домови

Интегрален текст од изјава за медиуми на Филип Ѓорѓиев Почитувани, „Томе Стефановски – Сениќ“ веќе неколку дена „блеска” во мрак. Во студентскиот дом во 21 век со денови нема струја. Студентите се оставени на милост и немилост, да се снаоѓаат сами како умеат. Во тек на јунска испитна сесија студентите се соочуваат со потешкотии поради […]

Прочитај повеќе

Две години на власт е Заев, а државата блеска во најлошите параметри

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Две години на власт е Заев, а државата блеска во најлошите параметри. Стапката на сиромаштија се искачи на 500.000 граѓани. Во Македонија 500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштија. СДСМ ништо не направи за да се подобри стандардот на граѓаните. Секојдневно растат цените за на потрошувачката […]

Прочитај повеќе

Делегација на ВМРО-ДПМНЕ во посета на Стокхлом на покана на Шведската сестринска партија

Соопштение до јавноста Членот на извршниот комитет Игор Николов, и шефот на кабинет на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, Златко Перински, на покана на Шведската сестринска партија која воедно е и членка на Европската Народна Партија, „Модерати“ и фондацијата „Јарл Хјалмарсон“ се во неколкудневна посета на Стокхолм. Поводот на престојот е мониторирање на процесот на […]

Прочитај повеќе

Македонија блеска само во очите на Заев

Соопштение до јавноста Македонија блеска само во очите на Заев кога ја гледа од луксузните германски зимски центри или од скапите грчки апартмани. Македонија му блеска затоа што не остана бизнис кој не го приграбија со неговиот брат и поширокото семејство. Македонија ми блеска затоа што нивите со марихуана му изгледаат раззеленето додека покрај нив […]

Прочитај повеќе

Откако Заев е на власт стапката на сиромаштија секојдневно расте

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференцијата на Лидија Тасевска Поминаа две години откако СДСМ и Заев се на власт, а стапката на сиромаштија се зголемува од ден на ден. Во Република Македонија над 500 илјади граѓани живеат под прагот на сиромаштија и не можат да го поминат месецот. Токму овие податоци кажуваат за […]

Прочитај повеќе

Оставката на Богоевски не го покрива фактот дека тој и Заев се најголеми криминалци

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ За одговорност СДСМ може да говори кога Зоран Заев ќе си замине од власта. Заев и Богоевски можат да соработуваат само во затвор. Оставката на Богоевски не го покрива фактот дека тој и неговиот ментор се најголеми криминалци. Местото на Заев како и на Богоевски не […]

Прочитај повеќе

Стоилковски: Нема ден СДСМ и власта да не се фатени во нов криминал, нов обид за криминогено однесување и нова манипулација

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Релевантни меѓународни истражувања и анализи, поткрепени со сведоштва, презентирани неодамна во Виена покажуваат дека мафијата во Македонија си добила држава! И повторно наместо одговорност за состојбата тие убедуваат дека информациите од Глобалната иницијатива против организираниот криминал, кои што беа пренесени од […]

Прочитај повеќе