ПРЕС ЦЕНТАР

ВМРО-ДПМНЕ и Унијата на млади сили денеска оддаде почит на прерано згаснатите животи на овие млади патриоти Топчев, Белев, Пецев, Костуранов и Јарамов

Интегрален текст од изјава за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ После 8,5 км поминати низ Беласица планина се наоѓаме на местото каде што на 13 август 1951-та година беа стрелани Топчев, Белев, Пецев, Костуранов и Јарамов. Нека им е вечна слава. Нека овој марш прерасне во традиција и нека идните генерации на Унијата […]

Прочитај повеќе

Лажната декларативната заложба за борбата против корупцијата на владата на СДСМ и Заев е препознаена и од ГРЕКО и од граѓаните

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Целата власт е насочена само кон заштита на криминалот и корупцијата за која сведочи и домашна и меѓународна јавност. Аболициран и помилуван властодржец на чело на тело за реформи на правосуството, кој во меѓувреме […]

Прочитај повеќе

СДСМ е партија што го измисли криминалот и корупцијата во Македонија и нема никакво право ниту кредибилитет да зборува за корупција

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на  Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ СДСМ е партија што го измисли криминалот и корупцијата во Македонија и нема никакво право ниту кредибилитет да зборува за корупција. Наместо СДСМ да се става во заштита на криминалот на Шеќеринска, Шапуриќ и Царовска […]

Прочитај повеќе

Граѓаните трпат за леб, а министрите на СДСМ си ги делат парите на граѓаните

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Деновиве гледаме молк од Шеќеринска, нервоза од Шапуриќ и молк од Мултикултур невладината од Тетово. Но, затоа пак медиумите објавија дека покрај 400.000 денари кои ги доделила Радмила Шеќеринска на невладината на Зоран Шапуриќ нејзиниот колега и Мила Царовска на невладината […]

Прочитај повеќе

СДСМ ја претвори државата во пример за корупција во светски рамки

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Вашингтон пост, СиеНБиСи, Нешенал пост, Мајами Хералд и  голем број на други реномирани медиуми пишуваат за корупцијата и криминалот во кои тоне Република Македонија, поради криминогеноста на македонската власта. „Европскиот чувар од корупција ја нарекува Македонија ‘Разочарувачка’ “, гласат насловите на […]

Прочитај повеќе

Шилегов е градоначалник кој не може да се справи со обични комарци, а не пак да сработи некој капитален проект за скопјани

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Драги Јовевски Почитувани, Петре Шилегов е градоначалник кој не може да се справи со обични комарци, а не пак да сработи некој капитален проект за скопјани. Срамно е што во Скопје главна тема наместо да биде отворање на булевар, парк или некое училиште, прскањето на комарци кое […]

Прочитај повеќе

СДСМ ја понижи државата

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференцијата на Славица Шуманска – Митева Секојдневните прес конференции за правдање на капитулантскиот договор за промена на името, неможат и нема  да го сменат фактот дека СДСМ го потпиша најштетниот договор за Република Македонија во нашата современа историја како држава. СДСМ прифати промена на името за севкупна употреба, […]

Прочитај повеќе

Пецев, Белев, Јарамов, Топчев и Костуранов се петте млади животи кои што од тоа време сонуваа за Македонија која што ќе биде исправена а не понижена и омаловажена

Интегрален текст од изјава за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Пецев, Белев, Јарамов, Топчев и Костуранов се петте млади животи кои што од тоа време сонуваа за Европска Македонија. Македонија која што ќе биде независна и самостојна. Македонија која што ќе биде горда. Македонија која што ќе биде исправена а не понижена и […]

Прочитај повеќе

Мицкоски на одбележувањето на споменот за 5-те струмички студенти

“Беласицо крикни и заплачи, за петте твои синови. Пецев, Белев, Јарамов, Топчев и Костуранов. Нивната крв младешка ги натопи твоите дрвја столетни. И Македонија низ својот пат кон вечноста, секогаш да ги памети петте струмички студенти во илјада деветсто педесет и првата стрелани”…. -Нека им е вечна славата на овие Македонски синови стрелани пред 67 […]

Прочитај повеќе

ВМРО-ДПМНЕ единствено одговара пред граѓаните на Република Македонија и се води согласно нивните интереси

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Ниту едно алиби соопштение на СДСМ нема да го покријат или оправдаат капитулантското дело на Зоран Заев изразено преку штетниот договор со Грција. ВМРО-ДПМНЕ единствено одговара пред граѓаните на Република Македонија и се води согласно нивните интереси. СДСМ и Зоран Заев треба да знаат дека ВМРО-ДПМНЕ […]

Прочитај повеќе

Најгоре