ПРЕС ЦЕНТАР

Стоилковски: Заев нема намера да ја напушти криминалната, расипничката и антидржавната политика што ја практикува повеќе од две години

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Заевизмот деновиве е пуштен на најсилно! Заев повторно покажа дека не се грижи за државата, а се грижи за сопствениот бизнис и за сопствениот рејтинг во партијата, за сопствен спас, наместо да се грижи за било какво подобрување на животот во […]

Прочитај повеќе

Заев e лично виновен за криминалот, корупцијата и сиромаштијата што и се случуваат на Република Македонија

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Зоран Заев e лично виновен за криминалот, корупцијата и сиромаштијата што и се случуваат на Република Македонија. Заев преку театар за наводна метла да ги манипулира граѓаните. Заев знае дека нема ништо остварено што вети на граѓаните и дека заминува во длабока опозиција. Токму затоа и […]

Прочитај повеќе

Простотилакот на Петре Шилегов е поттикнат и охрабрен од Зоран Заев

Соопштение до јавноста Простотилакот на Петре Шилегов е поттикнат и охрабрен од Зоран Заев. Кога Заев и Шилегов немаат никаков аргумент со кој би го објасниле криминалот, расипништвото и пропаѓањето во овие две години, прибегнуваат кон навреди, вулгарности и недолично однесување. Со спуштање на нивото се надеваат дека ќе предизвикаат инциденти со кои би се […]

Прочитај повеќе

Арсовски: Се уште нема никаква правна разрешница за крупните скандали на Владата на СДСМ и Заев

Димче Арсовски, Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ во денешното гостување во емисијата Отворено на ТВ Алфа потсети на сите криминални афери и скандали од страна на владата на СДСМ кои што се уште немаат никаква правна разрешница ниту одговорност. Беа отворени случаеви од страна на Јавното обвинителство за оние криминални иновации од Фондот за иновации, можеби еден […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Нема напредок додека власта носи уништување, стимулира лукративност, и подигнува ѕидови на поделби

Неправдата, лошиот стандард, сиромаштијата се работи кои се заеднички за луѓето од сите вери, заедници, државјани на нашата Македонија. Нема напредок додека власта носи уништување, стимулира лукративност, и подигнува ѕидови на поделби, напиша на својот Фејсбук профил претседателот на ВМРО-ДПМНЕ по вечерашната ифтарска вечера која ја организираше ВМРО-ДПМНЕ. Мицкоски потенцира дека сите луѓе ги мачат […]

Прочитај повеќе

Пемова: Метлата може да биде успешна ако Заев го следи примерот на Ципрас и распише предвремени избори

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Весна Пемова во гостувањето на Само Вистина на Канал 5 телевизија истакна дека метлата на Заев може да биде успешна доколку почне од него и самиот тој си даде оставка, и го следи примерот на Ципрас да распише предвремени избори за да почнат промените во државата. Пемова нагласи дека вчерашните оставки во […]

Прочитај повеќе

Иванов до СДСМ: Предлагате уште еден катастрофален закон кој што нема да го реши проблемот со воздухот

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Иван Иванов на денешната собраниска седница истакна дека предлог законот за категоризација на автомобилите за време на енормното загадување на воздухот е уште еден катастрофален закон бидејќи со тоа нема да се реши проблемот со загадувањето, туку само ќе придонеси за уште поголем сообраќаен хаос. Вака како што е предложен овој закон […]

Прочитај повеќе

Мицевски: Апсурдно е да носите закон кој што не го решава проблемот со енормното загадување во Република Македонија

Почнуваме со сетот закони кои што се апсурдни од причина што материјалот кој што денеска го разгледуваме во матичното тело Комисијата за економски прашања е примено на 6 ноември 2018 година, во периодот кога загадувањето на воздухот во Република Македонија беше на енормно високо ниво и кога баравте некое излезно решение затоа што со право […]

Прочитај повеќе

Арсовски: Од најавената „метла“ на Заев нема ништо, тоа е само уште еден класичен театар на СДСМ и Заев

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски во вечерашното гостување во емисијата Отворено на Алфа ТВ истакна дека од најавената „метла“ на Зоран Заев нема ништо, односно како што рече Арсовски тој ова е уште еден класичен театар од страна на СДСМ. Би сакал да истакнам дека во моментот на онаа таканаречена „метла“ што се прави внатре […]

Прочитај повеќе

Димков: Со законот за возила власта прави поделба на богати и сиромашни граѓани

ратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Трајчо Димков на денешната собраниска седница за новиот закон за возила со кој се предвидуваат еколошки налепници истакна дека се прави поделба на сиромашни и богати граѓани, и се удира по џебот на граѓаните без да го реши проблемот со загадувањето. Трошоците за утврдување на еколошката категорија на возилото се на товар […]

Прочитај повеќе