ПРЕС ЦЕНТАР

Заев и Николовски го доведоа земјоделието пред колапс

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Власта предводена од Зоран Заев земјоделието го доведе пред колапс. Заев и Николовски се што ветија на земјоделците ништо не остварија. Напротив земјоделците добија пониски откупни цени, а субвенциите кои ги следува се драстично намалени. А, што е уште пострашно не ја добија и долго најавуваната […]

Прочитај повеќе

Скандалозно е однесувањето на власта, која соочена со пораз губи контрола

Соопштение до јавноста Нервозата кај Заев и Пендаровски од неминовниот изборен пораз е се по очигледна. Активисти на власта се закануваат дека со пиштоли ќе влезат во ДИК, јавно пред камери, а Стево Пендаровски молчи. Скандалозно е однесувањето на власта, која соочена со пораз губи контрола. Пендаровски и Заев знаат дека губат и затоа и […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Власта не ги почитува и ги казнува пензионерите, време е сега тие да ја казнат власта

На масовниот митинг во Скопје, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, посебен дел од својот говор издвои за да им се обрати на пензионерите. -Ќе ги споменам и пензионерите, оние на кои оваа власт им изрази непочитување, на кои им го укинаа законско предвиденото зголемување на пензиите, а пензиите не се покачија ниту за денар. Власта […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Пендаровски е олицетворение на сите негативни појави на власта на Заев

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во емисијата Клик Плус на ТВ 21 нагласи дека начинот на кој е избран Стево Пендаровски за заеднички кандидат за претседател е на мафијашки начин, додавајќи дека граѓаните гледаат кој застаанл позади него а тоа се транзиционите политичари кои не работат во интереси на Македонија и за граѓаните. Според него […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Заев ветуваше правда, а сега вели не можел тој да врти по обвинители и судии, не е искрен

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го обвини Зоран Заев за неискреност со оглед на неговите ветувања за носење на правда во Македонија, за сега да вели дека тој не можел да врти по обвинители и судии, за да се оправда. -Сосема случајно на први април, јас мислев е шега тоа арпилилили, јас мислев е шега […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Во Македонија има политички затвореници

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување на телевизија 21 истакна дека Македонија е држава во која има политички затвореници кои се затвораат со измислени службени белешки. – Во Македонија има политички прогон, имаме луѓе кои што со тупаници беа нападнати во затвор, а се поранешни министри. Не е тоа баш сосем случајно, никој […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Најголемиот проблем е иселувањето на луѓето зошто не се задоволни од тука

Претседателот Христијан Мицкоски во вечерашната емисија Клик Плус на ТВ 21 истакна дека најголем проблем во Република Македонија е иселувањето на граѓаните бидејќи не се задоволни од политиките на актуелната власт на Заев и СДСМ. -Мислев дека ќе разговараме за отворање на повеќе работни места, за патишта, за инфраструктура, за реновирање на училишта, болници. Како […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Неправедни се казните за 27 април, поротник си даде оставка затоа што не сакаше да учествува во монтираниот процес

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во емисијата Клик Плус на ТВ 21 повторно ја истакна неправдата нанесена при изречувањето на пресудите за 27-ми април кога судот досуди драконски затворски казни за обвинетите во времетраење од 211 години. Имено тој констатираше дека целиот случај е една политичка монтировка, притоа посочувајќи го судијата поротник […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Најголемиот проблем е иселувањето на луѓето зошто не се задоволни од тука

Претседателот Христијан Мицкоски во вечерашната емисија Клик Плус на ТВ 21 истакна дека најголем проблем во Република Македонија е иселувањето на граѓаните бидејќи не се задоволни од политиките на актуелната власт на Заев и СДСМ. -Мислев дека ќе разговараме за отворање на повеќе работни места, за патишта, за инфраструктура, за реновирање на училишта, болници. Како […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Ова СЈО нема ниту еден случај против актуелната власт, јасно е дека работат под политички диктат

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во неговото интервју во емисијата Клик Плус на ТВ 21 истакна дека има сериозни индиции дека Специјалното Јавно обвинителство има направено злоупотреби и побара да се форми комисија каде што ќе се испита каде се потрошени 15 милиони евра на Катица Јанева и нејзините соработници. -Имаме ние индиции дека има […]

Прочитај повеќе

Најгоре