ПРЕС ЦЕНТАР

Николов: Филипче по укорите од Брисел треба да ја напушти министерската функција

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Игор Николов, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Се повеќе медицински персонал ја напушта земјата. Несоодветно се користи опремата во здравството. Податоците од здравствените регистри не се користат за креирање на соодветна здравствена политика.  Лековите од позитивната листа за пациентите ги има само првите денови од месецот. […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Овие 2 години се докажа дека оваа Влада не само што е неспособна, туку и штетна

Беше точно пред две години, 1 јуни 2017-та година, кај голем дел од луѓето ден на надежи, на ветувања кои создадоа очекувања, желби за живот, чист воздух, плати од 500 евра, ветување за европска иднина, и сепак кај дел од граѓаните, покрај сите сомнежи за криминал, корупција и виткање на кичмата, беше присутна каква-таква верба […]

Прочитај повеќе

Бројките, статистиките и податоците се поразителни на секое поле, Македонија тоне, а Заев не уверува дека блескаме

Соопштение до јавноста Граѓаните на Република Македонија живеат во секојдневие исполнето со порази и измами, сервирани од Зоран Заев. Бројките, статистиките и податоците се поразителни, буквално на секое поле. Македонија тоне, а Зоран Заев не уверува дека блескаме. Заев продолжува со негативните рекорди. Годинава капиталните инвестиции се полоши и од минатата. За првите 4 месеци […]

Прочитај повеќе

Мицевски: Минатата година бевме сведоци дека датум ќе добиеме во јуни, но јуни дојде, а датум за преговори нема

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски на телевизиска дебата со пратеникот на СДСМ Хари Локвенец на 24 Телевизија, истакна дека минатата година сме биле сведови на датум за преговори во јуни оваа година, но јуни дојде, а гледаме дека нема никакво поместување, не убедуваа дека со промена на името автоматски ќе добиеме датум за преговори, вели […]

Прочитај повеќе

Мицевски до Локвенец: Автопат кој што како капитална инвестиција е изграден пред две години се уште не можете да го пуштите

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски во телевизиското гостување на 24 Телевизија со пратеникот Хари Локвенец, истакна дека владата веќе е тема на потсмев во Источна Македонија, авотпатот кој што како капитална инвестиција е изграден пред две години, сеуште не може да се пушти, а денот Д беше пред два дена. Тој вели […]

Прочитај повеќе

Мицкоски до Анѓушев: Не трудете се да го задоволите претпоставениот секогаш, затоа што на крајот достоинството нема цена

Почитуван професоре Анѓушев, во принцип немаше да реагирам на навредите од денешната Ваша прес конференција, бидејќи сепак како постар професор имам почитување кое не се стекнува во политиката туку во онаа друга средина каде јас и Вие заедно едуцираме млади луѓе, оние млади луѓе, наши студенти кои веднаш после дипломирањето одлучуваат за карта во еден […]

Прочитај повеќе

Партијата која е предводена од два пати аболиран политичар кој бараше поткуп, продолжува да клевети и пушта лажни вести.

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Партијата која ја почнува својата трета година владеење, се уште предводена од два пати аболиран политичар, човек кој јавно се закануваше дека живи луѓе ќе јаде, бараше поткуп бесрамно, доделуваше земјиште на семејството и уште многу криминал, лаги и неправди, продолжува да лаже, клевети и пушта […]

Прочитај повеќе

Обвинението за собраниските настани од 27 април е неосновано и монтирана нарачка од Заев за дефокус од неуспесите и коруптивните скандали на владата

Соопштение до јавноста Република Македонија доживува крах на сите полиња. Неуспехот на Владата на СДСМ кулминира со недобивањето на датумот за преговори кој Зоран Заев го прославуваше уште лани. СДСМ и Зоран Заев во очај продолжуваат да ја покриваат неспособноста со политички прогон, селективна правда и демонстрирање на сила кон сите политички противници. Покренатото обвинение […]

Прочитај повеќе

УМС на ВМРО-ДПМНЕ со низа активности по повод светскиот ден за борба против пушењето

Интегрален текст од изјава за медиуми на Петар Марков.  Републичката комисија за здравство при УМС на ВМРО-ДПМНЕ, денеска по повод светскиот ден за борба против пушењето организира низа активности со кои ќе ги истакнеме здравствените ризици кои се поврзани со употребата на тутунот и ќе дадеме совети и препораки за намалување на неговата употреба. Негативното […]

Прочитај повеќе

Зоран Заев и Кочо Анѓушев се патолошки лажговци!

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференцијата на Кочо Анѓушев „Таа дупка не е дупка“ е основната поента на прес конференцијата што ја одржа Кочо Анѓушев. Анѓушев по налог на Заев повторно се обидуваат да ја измамат јавноста со презентирање поинаква состојба со странските директни инвестиции. Зоран Заев и Кочо Анѓушев се патолошки лажговци. […]

Прочитај повеќе