ПРЕС ЦЕНТАР

Шилегов не ги подобри условите за велосипедистите, скопјани се уште чекаат да отпочне проектот Скопје – Вело-Град

Интегрален текст од изјава за медиуми на Сергеј Попов, член на ИК на УМС на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Денес на Светскиот ден на велосипедизмот, Унијата на Млади Сили на ВМРО-ДПМНЕ, ќе го искористи денот за групно возење на велосипеди. Ги поздравуваме сите граѓани кои на било каков начин го користат велосипедот и апелираме до нашите сограѓани […]

Прочитај повеќе

Заев и криминалниот картел не може да зборуваат за европски вредности, бидејќи единствен принцип по кој работат е принципот „евро за Вицето“

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ кое што се однесуваше на интервјуто на Александар Николоски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ Заев и овој криминален картел на власт сигурно не се тие кои може да зборуваат за европски вредности, бидејќи единствен принцип по кој работат е принципот „евро за Вицето“. Тие не се грижат за граѓаните, […]

Прочитај повеќе

СДСМ денеска наместо да работи, прославува неуспеси, расипништвото и пропуштените шанси во изминативе две години

Соопштение до јавноста – реакција на Форумот во организација на владата Скиснатите изрази на лицата на партиските функционери се најдобар доказ дека ни тие веќе не веруваат во лагите на единствениот политичар во Европа кој е два пати аболиран за тежок криминал. Скапите хотели и луксузните сали не може да го разубават општиот грабеж по […]

Тагови:

Прочитај повеќе

Ништо од помирување, ако со тоа бараат амнестија за Заев

Интервју на Александар Николоски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, за Радио Слободна Европа Во Грција ќе има предвремени избори, Нова демократија води пред Сириза. Вашиот колега од Европската народна партија, Мицотакис рече дека ќе го почитува Договорот од Преспа, но ќе се обиде да ги ублажи негативните последици за нив. И Вие сметате дека е можен подобар […]

Прочитај повеќе

Извештајот на Европската комисија потврдува дека со власта на Заев, Македонија тоне во корупција и криминал

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Александар Нацев Почитувани, Со власта на Заев Македонија тоне во корупција и криминал и тоа не го кажуваат само ВМРО-ДПМНЕ и граѓаните, туку истото го нотира Европската комисија и релевантните меѓународни извори. Во извештајот на Комисијата јасно е посочено дека Корупцијата е присутна во многу области и […]

Тагови: , , ,

Прочитај повеќе

Империјата во распад пред пораз на последниот фронт

Колумна на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ, за Слободен печат Интересен е овој период што следи. Народот, општеството, државата, повторно сериозно навлегуваат во период на политичка апатија. Овој пат, наместо живот, повторно апатија. Наместо стабилизација и „метла“ во Владата, добиваме нов бран на бомби. Секоја чест за лудоста и суицидната храброст на Зоран Заев. Кутриот […]

Прочитај повеќе

Додека цела Европа бележи економски раст, сидрото на Заев ја закотви македонската економија убедливо на дното

СДСМ и Зоран Заев ја уништија македонската економија и ги осиромашија граѓаните. Работата на владата за изминатите две години ја бележи  неспособност, криминал и корупција. Додека цела Европа бележи економски раст, сидрото на Зоран Заев ја закотви македонската економија убедливо на европското дно. За овие две години со СДСМ,  Македонија има раст од мизерни 2,05% […]

Тагови: ,

Прочитај повеќе

Кисела Вода под раководството на СДСМ и Филип Темелковски уназадува, општината е запоставена и ништо не се реализира

Општина Кисела Вода под раководството на СДСМ и Филип Темелковски секојдневно уназадува. Власта целосно  ја запостави општината, ништо не се реализира, а програмата на градоначалникот остана само мртво слово на хартија. Темелковски пред изборите ветуваше стотици проекти за подобрување на животот на жителите на Кисела Вода, но ништо од тоа не е остварено. Нема ништо […]

Прочитај повеќе

Две години во Македонија владее хаос, криминал и корупција

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Две години во Македонија владее хаос, криминал и корупција. Две години граѓаните осиромашуваат, Заев си го собира најмегаломанскиот буџет, а капиталните инвестиции ги нема. Две години се покачуваат акцизи, даноци, а се укинува планирано покачување на пензиите и додатокот за трето дете. Две години јавноста е […]

Прочитај повеќе

Република Македонија со Заев и СДСМ уназадува, две години неработа, расипништво, безидејност и распродавање на државните интереси

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Владо Мисајловски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Зоран Заев и СДСМ денеска ја почнуваат третата година од нивното вледеење. Две години поминаа во неработа, расипништво, безидејност и распродавање на државните интереси. Две години Република Македонија уназадува. Долгот е зголемен за нови над половина милијарда евра. За првпат во […]

Прочитај повеќе