ПРЕС ЦЕНТАР

Аболицираниот Заев треба да разбере дека пописот не треба да го користи за политички цели

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Аболицираниот Заев треба да разбере дека пописот не треба да го користи за политички цели. Аболицираниот Заев и неговата криминална банда треба да разберат дека пописот е статистичка операција, со пописот не треба да се манипулира со бројката на жители во државата. Задкулисните игри и договори […]

Прочитај повеќе

СДСМ може да говори за одговорност кога Заев ќе си замине од власт

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Зоран Заев е најголемиот криминалец во Република Македонија. А, СДСМ може да говори за одговорност кога Заев ќе си замине од власт. Доколку СДСМ сака да покаже морална одговорност, треба нивниот лидер Зоран Заев да си поднесе оставка од премиер поради „Евро за Вицето, евро за […]

Прочитај повеќе

Аболицираниот Заев и неговата криминална банда мора да разберат дека пописот е статистичка, а не политичка операција

Соопштение до јавноста Зоран Заев продолжува со целосно редефинирање на Македонија. Република Македонија е се помалку препознатлива за граѓаните кои целиот живот го поминале во неа. Откако ја избриша македонската историја, се откажа од македонското име и јазик, сега исплаќа нови концесии кон своите доверители. Во текот на вчерашниот ден започна таканаречениот пробен попис, попис […]

Прочитај повеќе

Нелоски: Власта без трошка срам лажеше дека ќе имаме датум, и сега сме го немале поради технички причини

Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Нелоски на Т21 вечерва напомена дека датумот не е магично копче, кое што ќе ги реши сите проблеми,владата не треба само декларативно да се залага, туку треба истотот да го покаже во пракса. Тој обвини дека власта една година ја лаже македонската јавност. Тој вели дека кога говориме […]

Прочитај повеќе

Ѓорчев: Заев е уморен од лажење и тој сака да си замине од власт

Доаѓа Пржинска влада и ќе има одговорност Во вечерашната емисија на Александар Чомовски “Отворено студио 1” на тема “Што после Берлин и Брисел” или “Првите реакции по средбата на Заев и Пендаровски со Меркел и Туск” разговараа пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев и универзитетскиот професор Љубомир Фрчковски. Ѓорчев истакна дека Република Македонија влегува во последната […]

Прочитај повеќе

Ѓорчев: Заев бараше СЈО да биде од опозицијата, како премиер заборави на ветувањето

На тема нов специјален обвинител и предупредувањата од Рикер и дел од комисијата на Американскиот сенат за протоколот на НАТО, дека ќе бараат нов специјален обвинител ако не се продолжи мандатот на стариот, на 1ТВ во “Отворено студио” пратеникот Ѓорчев рече дека предлогот треба да биде од редовите на опозицијата, за што и самиот Заев […]

Прочитај повеќе

Димовски: Премиерот би го прашал кој му вети датум за преговори?

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски на Телма телевизија во емисијата Вин Вин истакна дека треба да се расчисти тезата дека некој на некого му ветил, затоа што на премиерот никој ништо не му ветил, тоа е првото прашање кое би му го поставил на премиерот откако ќе се врати,вели Димовски. Во однос на соопштението од […]

Прочитај повеќе

Димовски: Отсуството на датум за преговори со ЕУ за Македонија е јасен знак дека нешто не е во ред со државата

Во вечерашното издание на Топ Тема на телевизија Телма, пратеникот од редовите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски потенцираше дека отсуството на датум за преговори со Европската Унија за Република Македонија е јасен сигнал дека нешто не е во ред со државата. Одолговлекувањето на носењето на заклучок во Бундестагот според него е поучна лекција за македонската […]

Прочитај повеќе

Димовски: Ова што се случува со Македонија е тажно, очигледно не е се така розово како што Владиниот ПР сака да го претстави

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски при своето гостување во Топ Тема на телевизија Телма истакна дека вестите кои ги добивме денеска од Германија не се добри, со оглед на тоа што Германија после 20 години веќе нема толкава желба за интегрирање на Македонија во Европската Унија. Тој посочи дека очигледно има некоја подлабока […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Фотоволтаиците на Владата не вработуваат луѓе

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во Отвореното студио на телевизија Алфа истакна дека проектите во енергетиката се на едно катастрофално ниво, притоа посочувајќи го ветувањето за изградбата на хидроцентралите Чебрене и Галиште чија изградба Владата ја вети, за потоа ниту еднаш да не ја спомене. Тој имаше забелешки и за гасификацијата која […]

Прочитај повеќе