ПРЕС ЦЕНТАР

Јанушев: Борбата за самобитноста на македонската држава и за македонскиот национален идентитет продолжува и понатаму

Игор Јанушев, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ во денешното гостување на вестите во македонската телевизија истакна дека денеска се слави 29 години од постоењето на ВМРО-ДПМНЕ и истовремено 126 години од историското ВМРО. -Борбата за самобитноста на македонската држава, борбата за македонскиот национален идентитет особено во ова зловреме коешто го донесоа Заев и СДСМ продолжува и […]

Прочитај повеќе

Живот во Македонија дојде само за Заев и неговата криминална банда кои народните пари ги трошат за полнење на своите џебови

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Зоран Заев и СДСМ ја уништија македонската економија. Со лагите на Заев буџетот на државата не се полни. Само во последните 5 месеци направија дупка од 3 милијарди денари од несобрани даноци. Живот во Македонија дојде само за Заев и неговата криминална банда кои народните пари […]

Прочитај повеќе

Македонија ниту ова лето не доби датум за преговори со ЕУ, а нема ниту оставка и повлекување на аблолицираниот Заев

Соопштение до јавноста Зоран Заев продолжува ноторно да ја лаже македонската јавност. Република Македонија ниту ова лето не доби датум за преговори со Европската Унија, а нема ниту оставка и повлекување на аблолицираниот Заев. Заев повторно ги излажа граѓаните како што ги лажеше дека ќе го одбрани македонскиот Устав во преговорите за името, како што […]

Прочитај повеќе

По менување на името, идентитетот Зоран Заев посегна и преку пописот да изврши целосно редефинирање на Република Македонија

Соопштение до јавноста Зоран Заев се пазари на штета на Македонија и сите граѓани кои живеат во земјава. По менување на името, идентитетот Зоран Заев посегна и преку пописот да изврши целосно редефинирање на Република Македонија. Аболицираниот Заев без консултации со опозицијата турка попис со матични броеви, спротивно на препораките на Еуростат. Аболицираниот Заев и […]

Прочитај повеќе

СДСМ не може да го оспори фактот дека македонската економија пропаѓа

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски СДСМ не може да го оспори фактот дека македонската економија пропаѓа. СДСМ и Зоран Заев не може да сокријат од јавноста дека за рок од 5 месеци има буџетска дупка од 3 милијарди денари. СДСМ и Зоран […]

Прочитај повеќе

Трипуновски: Доаѓањето на СДСМ на власт донесе неживот за земјоделците

Интегрален текст од изјава за медиуми на Цветан Трипуновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Денеска сум во посета на Росоман и на околината на Росоман на барање на земјоделците. Согласно нашите реакции како партија во изминатите денови каде што алармиравме и предупредувавме на алармантната состојба која што ќе се случи со откупот на праската. […]

Прочитај повеќе

Аболицираниот Заев и неговата криминална банда ги трошат буџетските пари за полнење на своите џебови

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференцијата на Драган Тевдовски Лагите на Заев и на Тевдовски дека Македонија блеска не го полнат буџетот на државата. Не ги полнат  џебовите на граѓаните кои се испразнети како резултат на погубните економски политики на власта. Розовите очила на криминалната банда на власт не го побиваат фактот дека […]

Прочитај повеќе

Лицемерно е СДСМ да се фали дека реализирале проекти за унапредување на детската заштита

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференцијата на Лидија Тасевска Лицемерно е СДСМ на чело со Зоран Заев и министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска да се фалат дека реализирале проекти за унапредување на детската заштита. Ако СДСМ водеше грижа за детската заштита немаше да го укине додатокот за трето дете. Заев […]

Прочитај повеќе

Одговор на новинарски прашања на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ

Одговор на новинарски прашања на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Прашање: Во врска со пописот, заводот за статистика тврди дека е се во согласност препораките на Еуростат и ОН ќе се попишува населението според матичните броеви, но оние што се иселени над една година нема да се бројат во вкупниот број на населението. Што е […]

Прочитај повеќе

Стоилковски:Владата и УЈП потфрлија-50 милиони евра помалку во буџетот

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Македонската економија пропаѓа, потфрла планираното полнење на буџетот со даноци, за пет месеци годинава недостасуваат, односно има буџетска дупка од 3 милијарди денари. Тоа значи нема да има пари за пензии, за администрација, за услуги кон граѓаните, за болници, за училишта, […]

Прочитај повеќе