ПРЕС ЦЕНТАР

Стоилковски: Министерството за надворешни работи со Никола Димитров на чело е постојан извор на скандали, самоволие и политички реваншизам

Интегрален текст од изјава за медиуми на Наум Стоилковски – Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Македонија остана без почеток на преговори за членство во ЕУ, а во МНР владее хаос и самоволие. МНР со Димитров е постојан извор на скандали, кои се или директно поврзани со Никола Димитров или скандали поврзани за самоволие и политички реваншизам. […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Оваа антибизнис влада не доведе до пропаст, еве и доказ

Вистината е немилосрдна, а на лагата и се кратки нозете. За жал, во СДСМ не ја научија лекцијата и продолжуваат да ги следат лагите на Зоран Заев, а какви се фактите? Фактите се катастрофални за граѓаните на Република Македонија. Имено, во УЈП во периодот 01.01-31.05 успеало да собере околу 3 милијарди денари или нешто под […]

Прочитај повеќе

Во недостиг на сопствени проекти СДСМ се фали со проектите на владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Зоран Заев и СДСМ ја предводат најнеспособната влада во историјата на Република Македонија.  Власта целосно потфрли на полето на инфраструктурата и освен да се фали со туѓи проекти, ништо друго не сработи. Во недостиг на сопствени проекти СДСМ се фали тие кои се проектирани, реализирани или […]

Прочитај повеќе

Заев и СДСМ да одговорат што бараше Заев во Тетово и дали договараше територијално редефинирање на државата

Соопштение до јавноста Зоран Заев и СДСМ ја носат државата во пропаст. Зоран Заев и СДСМ треба да одговорат што бараше Заев во Тетово и дали договараше територијално редефинирање на државата. Дали Зоран Заев вети дека ќе направи целосно преуредување на уставниот поредок? Зоран Заев ја турна државата во калта на криминал, корупција, непотизам и […]

Прочитај повеќе

Арсовски: Деспотот Заев си го реизбра истиот Извршен одбор на СДСМ

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Се тресеше гората во СДСМ, се роди глушец. Цел еден месец Зоран Заев, СДСМ и сите нивни сателити ги малтретираа граѓаните дека СДСМ ќе го зафаќала метлата, ќе го реформирале, а всушност деспотот Заев си го реизбра истиот Извршен одбор. Старо-новиот […]

Прочитај повеќе

Стоилковски: Заев мора да даде одговор за средбата во Тетово каде што за политичка поддршка договарал редефинирање на државата и нови граници

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Зоран Заев бил на средба во Tетово посветена на редефинирање на државата меѓу двата изборни претседателски круга. Oва е заклучокот кој што се наметнува од молкот и очигледното бегање на Зоран Заев од темата за политички пазар на сметка националните интереси. […]

Прочитај повеќе

Заев е свесен дека доаѓа крајот на неговото владеење

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Единствениот политичар во Европа аболициран за тешки криминали, Зоран Заев е свесен дека доаѓа крајот на неговото владеење. Граѓаните веќе не може да ги слушаат неговите лаги. Аболицираниот Заев ниту го одбрани уставот, ниту ја заштити “жицата македонска”, а се колнеше во децата и внуците. Аболицираниот […]

Прочитај повеќе

Нелоски: Во СДСМ се е исто само Кирацовски го нема

Владимир Нелоски, член на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во вестите на 1ТВ рече дека ВМРО-ДПМНЕ од 1991 година до денес е една константа што се грижи за македонските национални интереси и за целокупниот живот на сите граѓани во Република Македонија. -Слоганот е обнова на Македонија со што сакаме да порачаме дека трпеливост […]

Прочитај повеќе

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја формира следната влада за обнова на Македонија

Соопштение до јавноста СДСМ паѓа, тоа му е јасно и на Зоран Заев. СДСМ паѓа заради младите кои забрзано ја напуштаат државата и заминуваат во странство, да работат и живеат. СДСМ паѓа заради сите неправди и сиромаштијата во која ги втурнаа граѓаните. СДСМ паѓа затоа што затвораат и малтретираат недолжни граѓани. СДСМ паѓа затоа што […]

Прочитај повеќе

Мицкоски:Целта нa ВМРО-ДПМНЕ е обнова на Република Македонија

Интегрален текст од обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани членови на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Почитувани членови на Унијата на Жени и Унијата на Млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, Почитувани основачи и ветерани на ВМРО-ДПМНЕ, Почитувани пратеници, почитувани поранешни пратеници во Собранието на Република Македонија, Почитувани градоначалници, почитувани поранешни градоначалници предложени од ВМРО-ДПМНЕ, Драги […]

Прочитај повеќе