ПРЕС ЦЕНТАР

Николоски: ЕУ сака да ни порача во една реченица Владата е неспособна и не испорачува

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Александар Николоски вечерва гостуваше на „Топ Тема“ при што појасни дека ќе имаме одредници во октомври од страна на ЕУ. Јасен е речникот и на ЕУ каде што се вели дека ќе се донесе одлука, а не дека ќе се донесе датум за преговори во октомври. Што значи дека во октомври […]

Прочитај повеќе

Николоски: Поради СДСМ Македонија е доведена во ситуација да европските држави не сакаат да започнат преговори за членство

Во денешната емисија „Топ Тема“ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски кој посочи дека да се беше во ред во Македонија, да имаше спроведено реформи оваа Влада ќе добиеше датум уште лани. -Ако се беше во ред Македонија требаше да добие датум за почеток на преговори во јуни 2018 година. Ова е втора утешна награда […]

Прочитај повеќе

Јаулески: ВМРО-ДПМНЕ со намалувањето на партиципацијата за студентите им овозможи на голем број млади да се запишат на факултет

Во Отвореното студио на телевизија Алфа, вечерва гостуваше претседателот на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, Јован Јаулевски. Тој истакна дека поради намалувањето на партиципацијата за студентите, проект на Владата на ВМРО-ДПМНЕ им се овозможи на голем број млади да се запишат на факултет, млади кои дотогаш не можеле да си дозволат. Јаулески напомена и […]

Прочитај повеќе

Јаулески до Каевски: Младите ќе ви го нанесат најголемиот пораз, бидејќи роднините на Мира Дизел ги вработувате, а висококвалификуван млад кадар го отфрлате и си заминува од државата

Најголемиот пораз на СДСМ ќе му го нанесат младите истакна претседателот на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, Јован Јаулевски во гостувањето во Отвореното студио на Алфа, обраќајќи се до својот соговорник претседателот на СДММ, Дарко Каевски. Имено тој истакна младите ќе го казнат СДСМ бидејќи, висококвалификуван и образуван кадар се отфрла на конкурсите за […]

Прочитај повеќе

Јаулески до Каевски: Од вас слушаме само „ЌЕ“, конкретно немате ништо сработено за младите

Претседателот на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, Јован Јаулески во своето гостување во Отвореното студио на телевизија Алфа, жестоко ја критикуваше власта поради неостварените ветувања кон младите, ветувања и проекти кои се дел од предизборната програма на СДСМ ,,Планот за живот’’. Тој истакна дека власта конкретно ништо нема сработено за младите, кои денес живеат […]

Прочитај повеќе

МНР со Димитров е постојан извор на скандали

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на изјавата на Наум Стоилковски Никола Димитров министерството го претвори во приватен сектор. Единствена вистина е дека во МНР владее хаос и самоволие. МНР со Димитров е постојан извор на скандали, кои се или директно поврзани со Никола Димитров. Димитров мора да одговори […]

Прочитај повеќе

Прв што треба да биде изметен од Владата треба да биде Зоран Заев

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Димче Арсовски Време е да заигра метлата која што ја најавуваше Зоран Заев, но прв што треба да биде изметен од Владата, е лично тој. Зоран Заев треба да си замине затоа што се што кажа излажа. Ниедно ветување кое […]

Прочитај повеќе

Тевдовски како и неговиот ментор Заев секојдневно се служат со лаги и манипулации

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Драган Тевдовски Денешната изјава на Драган Тевдовски е класична манипулација со која се служи оваа влада секојдневно. Фактот дека за рок од 5 месеци тој и Заев создадоа дупка во буџетот од 3 милијарди денари. Тевдовски наместо да лаже како неговиот ментор Зоран Заев, нека собере сили […]

Прочитај повеќе

Арсовски: Заев втор месец лаже дека ќе прави реконструкција во Владата, време е тој прв да си замине

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Зоран Заев веќе втор месец ги лаже граѓаните дека ќе прави реконструкција на Владата. Откако заврши со театарот внатре во СДСМ што им го приреди на граѓаните и на членството и си ја зацврсти позицијата Заев оставајќи ги само лојалните војници […]

Прочитај повеќе

Откако СДСМ е на власт економијата секој ден се повеќе тоне

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Костадин Костадинов Економијата во Македонија секој ден тоне се повеќе. Економијата откако СДСМ е на  власт не блеска. Лагите на Зоран Заев не го полнат буџетот на  државата. Со лагите на Зоран Заев не може да се сокрие фактот дека во Македонија има над 500.000 граѓани кои […]

Прочитај повеќе