ПРЕС ЦЕНТАР

Милошоски: Нам не ни треба нова видео игра, нам ни треба нов играч

Пратеникот Антонијо Милошоски од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ при заседавање на седница на Националниот совет за евроинтеграции истакна дека срамно е оваа влада да шири лажни вести и да дава лажна надеж дека Македонија во јуни ќе започнеше преговори. „Сакав во моето обраќање да кажам и почитуван вицепремиер за евроинтеграции […]

Прочитај повеќе

Димовски: Опозицијата за време на прогонот што го вршеше власта максимално се вложи за добивање на позитивен извештај

Пратеникот Илија Димовски од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ при заседавањето на седница на Националниот совет за евроинтеграции посочи дека опозицијата се има максимално вложено за добивањето на позитивен извештај и покрај тоа што Премиерот на изборен митинг се фали со број на кривични пријави поднесени против опозицијата. Дилемата дали опозицијата […]

Прочитај повеќе

Зоран Заев донесе уште една мерка во полза на богатите, а оние кои едвај преживуваат со минимална плата, во пракса нема да добијат ништо

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференцијата на Костадин Костадинов Криминалната банда од СДСМ и аболицираниот Заев по кој знае кој пат ги излажаа македонските граѓани. Ветувањето од поврат на ДДВ во вредност од 500 евра на годишно ниво, кое според Заев граѓаните можеа да го искористат за да отидат на летен одмор се […]

Прочитај повеќе

Арсовски: Анѓушев како еден од најзаслужните за уништувањето на Македонија и нејзината економија треба да си оди од власта заедно со сите останати

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Најнеспособната Влада во историјата на Република Македонија, предводена од најнеспособниот премиер Зоран Заев е пред реконструкција која што не ветува ништо ново и не ветува ништо подобро. Оваа Влада на Заев и СДСМ е Владата која што ја уништи Република Македонија […]

Прочитај повеќе

Македонија изостана од европската агенда, а одговорен за оваа срамна состојба е министерот за надворешни работи, Никола Димитров

Интегрален текст од изјава за медиуми на Наум Стоилковски – Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Министерството за надворешни работи под министерот Никола Димитров тоне во хаос и во самоволие, предизвикувајќи срам за државата во и вон нејзините граници. Македонија повторно остана без почеток на преговори, а одговорен за оваа срамна состојба е и министерот за надворешни работи, Никола […]

Прочитај повеќе

Мицкоски на прославата на Машинскиот факултет: Да продолжиме да работиме и создаваме иднина

Кога нешто трае 60 години, значи дека веќе е традиција која преставува вредност. 60 години на мојот матичен Машински факултет. Честитки за моите колеги, за оние кои работеле и оставиле трага, и сите ние кои продолжуваме да работиме и создаваме иднина! Напиша на Фејсбук, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.  

Прочитај повеќе

Граѓаните ниту со потрошени 25.000 евра во годината не можат да го добијат повратот на ДДВ кој го ветува СДСМ

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Животот кој што го ветуваше СДСМ дојде само за Зоран Заев и криминалната банда околу него. Откако тие ја преземаа власта над 500.000 граѓани во државата живеат под прагот на сиромаштија. Мерката поврат на 15 отсто ДДВ  којшто го најавуваше СДСМ  е уште само една од […]

Прочитај повеќе

На Заев не му е гајле што Европа не сака да го види на преговарачка маса

Соопштение до јавноста Зоран Заев минатата година најави дека добил датум за преговори. Во владиниот авион прослави дека преговорите со ЕУ ќе почнат овој јуни и замина да се разлади на море во Грција. Годинава нема ниту “п” од преговори, а на Заев не му бегаат грчките плажи или развозувањето со скапите мотори. На Зоран […]

Прочитај повеќе

Милошоски: Најголеми ширачи на лажни вести се Заев, Османи и Димитров, лани велеа „Македонија добила датум за преговори“!

Министерството за надворешни работи на Република Македонија има телеграми и дописи од Брисел кои јасно кажуваат кои земји се ЗА кои се ПРОТИВ преговори и доколку министерот Никола Димитров излезе во јавноста на дебата ќе биде појасно, рече Антонио Милошоски, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ на гостувањето на телевизија 24. Ова, тој го кажа, говорејќи за фактот […]

Прочитај повеќе

Николоски: Во СДСМ има мастер план за затварање на ВМРО-ДПМНЕ

Aлександар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „10 миниути„ зборуваше за законот за СЈО при што кажа дека тоа е закон за којшто треба компромис затоа што се гласа со двотретинско мнозинство во Собранието и веројатно треба да се прифатат и барањата на другата страна. -Власта го замислува компромисот да ВМРО-ДПМНЕ прифати […]

Прочитај повеќе