ПРЕС ЦЕНТАР

Дојде време овие политички измамници од врхушката на СДСМ чело со Зоран Заев да заминат во политичка историја и да одговараат за сите криминали и злодела

Соопштение до јавноста  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,  Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Општина Кратово. Мицкоски пред присутните истакна дека дојде време овие политички измамници од врхушката на СДСМ чело со Зоран Заев да заминат во политичка историја, политичка пензија, која нема да им биде мирна затоа што од прв до последен […]

Прочитај повеќе

Заев и Пендаровски го манипулираат, навредуваат и понижуваат народот во Република Македонија

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со жителите на Ранковце, каде што кажа дека се поголем број на граѓани се приклучуваат со помислата дека токму 21 април и 5 мај се деновите кога граѓаните ќе ги казни политичарите како Заев и Пендаровски кои го манипулираа, навредуваат и понижуваат народот во […]

Прочитај повеќе

Со исплатата на субвенциите за тутунопроизводителите неколку дена пред изборите, власта се обидува да купи гласови

Соопштение до јавноста, реакција на изјава на Хари Локвенец Тутунарите конечно ги добија заслужените субвенции од државата за макотрпната работа бидејќи власта конечно одлучи да не ги краде сите пари туку да одвои дел кој што им следи на земјоделците. Со исплатата на субвенциите за тутунопроизводителите само неколку дена пред изборите, власта се обидува да […]

Прочитај повеќе

Злоупотребата на државни ресурси во изборната кампања за Георгиески за Охрид стана секојдневие

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Перчо Божиновски Почитувани, СДСМ и Константин Георгиески ја потценуваат интелигенцијата на Охриѓани. Злоупотребата на државни ресурси во изборната кампања за Георгиески стана навика. Дрско и лицемерно е на партиски прес денеска да се појави со службеното возило. Замислете и тоа прес за Кејот. Георгиески да признае дека […]

Прочитај повеќе

Прашуваме дали можеби Заев го нарачал нападот на новинарската екипа, за да се спречи прилогот за неработењето на Владата и општината Арачиново?

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Вчера бевме сведоци на еден немил настан на само неколку километри од Скопје, во село Арачиново, каде што новинарска екипа на телевизијата ТВ21 беше нападната и киднапирана од лица блиски до општината и до Зоран Заев и Стево Пендаровски. Уште од […]

Прочитај повеќе

Одговор на новинарско прашање на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ

 Одговор на новинарско прашање на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Новинарско прашање: Имам прашање во врска со вчерашната седница на антикорупциска која што  покрена две кривични пријави против  градоначалниците на Штип и на Гази Баба и во однос на исплатата на субвенции на лозарите. Градоначалникот на Штип денеска вели дека ќе ја обжали одлуката посочи […]

Прочитај повеќе

Гласот за Пендаровски е глас за Заев и поткуп по шемата – „едно евро за црквата, едно евро за Вицето“

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Гласот за Стево Пендаровски е глас за Зоран Заев. Гласот за Стево Пендаровски е глас за поткуп по шемата – „едно евро за црквата, едно евро за Вицето“. Самиот Стево Пендаровски кажа дека заедно со Зоран Заев се исти 102.5%. Тоа […]

Прочитај повеќе

Апсурдната изјава на Костадинов најверојатно ја пишувал Бајруш Сејдиу или друг осуден криминалец кој му слугува на Заев

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Костадин Костадинов Апсурдната изјава на Костадин Костадинов најверојатно ја пишувал Бајруш Сејдиу или некој друг  осуден криминалец кој му слугува на Зоран Заев. На собирите на СДСМ за поддршка на Стево Пендаровски секојдневно гледаме осуденици или познати криминалци кои се едни од најголемите должници на државата и […]

Прочитај повеќе

Шекеринска и Димитров се плашат од телевизиско соочување со Александар Николоски

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ, кое се однесуваше на ставовите на Александар Николоски СДСМ  и нивните претставници се тие кои што бегаат од дебати. Зоран Заев половина година бегаше од дебата со Христијан Мицкоски. Радмила Шекеринска и Никола Димитров се плашат од телевизиско соочување со Александар  Николоски. Оставаме на Шекеринска и Димитров […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: На 5 километри од Скопје се киднапираат новинари, а Заев тврди дека блескаме

Заев се фали дека блескаме, Пендаровски вели дека одиме напред, а на 5 километри од Центарот на Скопје се киднапираат новинари, се вршат закани, уцени, само затоа што сакале да објават репортажа за тоа колку тешко живеат граѓаните на Арачиново, каде градоначалник е токму од партијата СДСМ. Во 21 век на само неколку километри од […]

Прочитај повеќе

Најгоре