ПРЕС ЦЕНТАР

Мицкоски: Луѓето ги сечат овошките и фрлаат јаболката зошто оваа власт ги извиси

На емисија на ТВ Клан, гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски кој истакна дека власта ги излажа земјоделците за откуп и дојде до ситуација да се сечат овошките и родот да се фрла. -Имаме катастрофални ситуации, видете на кое ниво на безобразлук функционира оваа влада земале еден шлепер го однесле во Росоман ги викнале […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Заев постигна договор со Грција за да биде премиер и да се спаси од затвор и за да има тендери во 4 очи

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски уште еднаш повтори дека договорот од Преспа со неговата содржина и начинот на кој што се создаде тој договор е поразителен за Република Македонија и за Македонците. Ова тој го посочи при своето гостување во дебатната емисија на Клан Македонија, притоа додавајќи дека преспанскиот договор е анационален каде е одземено […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Да ги оставиме национал-романтичните теми за Заев, треба да се решаваат проблемите на граѓаните

Национал-романтичарските тези треба да се остават на Зоран заев, она што треба е да се решаваат проблемите на граѓаните, ова претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го истакна вечерва во дебатната емисија на телевизија „Клан“. -Тие има програма За живот. Што направија тие од тоа што го ветуваат? Да ве потсетам што направи ВМРО-ДПМНЕ. Се направи […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Со договорот со Грција одземено е достоинството, нарушен е идентитетот

Во емисијата „Клан Дебата“, гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски кој истакна дека со самиот договор со Грција се наруши достоинството на Република Македонија. -Нема никогаш да си дозволам како егзибеционист и себичен политичар да ветувам едно, да се колнам во дедовината, во татковината итн. А, првиот момент кога ќе ми се укаже можност […]

Прочитај повеќе

Мицкоски на КланТВ: Заев ветуваше живот, кажете еден проект кој го направија во Тетово

Во денешната емисија „Клан дебата“ гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски кој нагласи дека владата на Зоран Заев се што вети не исполни, чист пример е и општината Тетово каде што ниту еден проект не се спроведе. -СДСМ со програма „Живот“ во 2016-тата година излегоа на избори за жал нивна, а за доброто на […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: За 27 април власта се однесуваше по принципот посочете човек ќе му креираме дело и обвинение

Ќе ви дадам еден контра одговор кој што исто така денеска е актуелен на Балканот. Во Црна Гора имаме евидентен државен удар и највисоката казна која што ја доби црногорски државјанин е 4 или 5 години казна затвор. Кај нас имаме 18 годишна казна затвор за господинот Чавков и ако ги прегледате обвиненијата и ако […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Во Црна Гора за државен удар судеа по 4,5 години, во монтиран случај за 27-ми април судеа по 18 години затвор

Во вечерашното гостување на телевизија Клан Македонија, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски истакна дека случајот 27-ми април е една катастрофална судска констукција, по принципот, дајте ми човек да му дадам пресуда. Според него овој процес нема никаква логика со реалноста, бидејќи се осудени на изјава на еден од учесниците во протестите, а тоа го немало […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Ние не одбравме да фарбаме и кршиме државен имот како Заев, ние одбравме да помогнеме за добивање датум за преговори зошто нема друга алтернатива

ВМРО-ДПМНЕ е државотворна партијата, иднината на државата е пред се над се. И тоа покрај тоа што можеби ВМРО-ДПМНЕ, губеше политички во одредени сегменти, сепак одлучи да ја поведе Македонија да оди напред и да ја поведе Македонија да биде дел од европското семејство, рече Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ на гостувањето на телевизија Клан. […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Блескаме само по корупција, само по тоа сме на врвот во Европа

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју за емисијата „Клан дебата“ истакна дека единствено нешто кое што блеска во моментот во Република Македонија е корупцијата, катастрофалната економија, здравство, како и немање стратегија и реформи од страна на Владата на СДСМ и Заев. Блескаме само во речникот на Зоран Заев. Инаку блескаме во корупција , […]

Прочитај повеќе

Попоски: Пораките од ЕУ за Македонија се да за членство, но не сега и не вака

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Попоски на денешната седница на Националниот совет за евроинтеграции изјави дека Македонија во изминативе години нема мрднато во капацитетот на за преземање на одговорност ниту во постигнување на напредок за приближување во Европската Унија, а пораките од ЕУ за членство се не сега и не вака. – Ако го погледнеме реалниот […]

Прочитај повеќе