ПРЕС ЦЕНТАР

Заев и Манчевски изминативе две години ја спроведоа најголемата политизација и партизација на институциите

Соопштение до јавноста –  реакција на изјавата на Дамјан Манчевски Зоран Заев и Дамјан Манчевски во изминативе две години ја спроведоа најголемата политизација и партизација на институциите. Под палката на Заев се одобруваа и вработуваа синот, братот и сопругот на Мира Дизел, синот, снаата и братот на Милева Ѓоргиева, ќерката на Татјана Лалчевска, братот на […]

Прочитај повеќе

Арсовски: Советник на ДУИ незаконска гради бетонска база во Охрид, општината молчи

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Претходно слушнавме за еден градоначалник од Скопје на СДСМ којшто тепа свои сограѓани, денеска ќе слушнеме за еден градоначалник којшто единствено што работи е што дозволува да се градат дивоградби низ целиот Охрид. Урбаната мафија со поддршка на СДСМ во Охрид […]

Прочитај повеќе

Лашкоска:Aболираниот криминалец Заев како министер за финансии ќе управува со над 10 финансиски институции, царина, финансиска полиција…

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Ане Лашкоска, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Вчера бевме сведоци на етаблирањето на апсолутизам во Македонија од страна на Заев. Уште еднаш се потврди дека со Заев наместо реформи и напредок на земјата се случува континуирано пропаѓање на преспективите и вредностите. Тој вчера се устоличи во […]

Прочитај повеќе

Димовски:Огромен скандал е што МВР фалсификувале записник за да го спасат Курто Дудуш од одговорност, Заев сеуште молчи наместо да го разреши

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димитар Димовски, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Скандалот со градоначалникот пулен на Заев добива огромни димензии. Тој не само што бесправно лишел од слобода граѓанин во својот кабинет и притоа го измачувал, тепал и навредувал, туку и пријавата за ваквото негово однесување мистериозно се претворила во […]

Прочитај повеќе

Честитка по повод Меѓународниот ден на балканските Египќани

Дозволете ми од мое лично име и од име на ВМРО-ДПМНЕ да го честитам 24-ти јуни меѓународниот ден на балканските египќани. Египќаните се составен дел од македонското општество со векови и се дел од нашата култура и традиција. Тие секогаш биле кохезивен фактор и се залагале за просперитетно општество. Во овие турбулентни момент за Македонија, […]

Прочитај повеќе

Аболицираниот Заев и неговата криминална влада треба веднаш да си заминат од власт

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Повеќе од 500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштија благодарение на оваа криминална влада. Секогаш кога СДСМ ќе се соочи со фактот дека граѓаните живеат во беспарица и осиромашуваат се вадат на укинувањето на радиодифузната такса. Мерката поврат на 15 отсто ДДВ  којшто го најавуваше СДСМ  […]

Прочитај повеќе

Смената на министерот за финансии ја потврди катастрофата која СДСМ и ја донесе на македонската економија

Соопштение до јавноста Смената на министерот за финансии ја потврди катастрофата која СДСМ и ја донесе на македонската економија. СДСМ конечно призна дека во изминативе две години работи расипнички со народните пари и ги осиромашува граѓаните. Но, на Македонија и следат уште поцрни денови затоа што нов министер за финансии е Зоран Заев, криминалец аболициран […]

Прочитај повеќе

Димовски: Партијата на аболицираниот криминалец шири лаги, дезинформации и клевети

Писмена изјава на Димитар Димовски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Болшевичкиот клер во македонската политика, предводен од аболираниот за криминал премиер Зоран Заев, човекот кој цела Македонија го виде како бара мито од едно евро за брат му, евро за црквата, треба да се засрами во ширењето на лаги, дезинформации и клевети. Тоа што илјади […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Заев со реконструкцијата најде покус пат парите да одат до Вицето

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес беше во посета на  Љубанци каде што присуствуваше на  традиционалниот ручек во организација на УМС во манастирот Св. Јован. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски се осврна на најновиот предлог на владиниот состав, истакнувајќи дека сега парите директно ќе продолжат да одат кај Вицето, по покуса патека. -Како најпрви ќе го […]

Прочитај повеќе

Реконструкцијата на владата е само козметичка измена со која нема да има промена на работата на оваа неспособна власт предводена од Заев

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Метлата се претвори во магла. Метлата стана пердув за купување на време за Зоран Заев. Огромно разочарување по кое се отвора директна можност сите пари да се слеваат кај Вицето и Зоран Заев. Во Македонија ќе продолжи да се краде, ќе […]

Прочитај повеќе