ПРЕС ЦЕНТАР

Македонија е единствената држава во Европа каде се притвораат пратеници, а лидери на парламентарни партии се предмет на нарачан политички прогон

 Соопштение до јавноста Македонија е единствената држава во Европа каде се приведуваат и притвораат пратеници, а лидери на парламентарни партии се предмет на нарачан државен политички прогон. СДСМ ги злоупотребува институциите за политичка пресметка со неистомислениците, во обид јавноста да биде исплашена и да не бара одговорност за секојдневните скандали. Државата се урнисува и на […]

Прочитај повеќе

Правиме консултација со членството и граѓаните за нашето однесување на референдумот, ќе се водиме од интересот на граѓаните

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, во неговото гостување во вестите на Канал 5 телевизија изјави дека во моментов во тек се консултации со членството и граѓаните и за однесувањето на ВМРО-ДПМНЕ на референдумот, партијата ќе се води од интересот на граѓаните на Република Македонија. – ВМРО-ДПМНЕ во рамките на ова лето има акција која што […]

Прочитај повеќе

Ги детектиравме потенцијалните измами од минатите избори, поради тоа ни важно да имаме претседател на ДИК

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во денешното интервју за телевизија Канал 5 кажа дека една од барањата на партијата на лидерските средби било претседател на ДИК, а тој објасни и зошто било тоа така. -Направивме детална анализа на локалните избори во 2017 година, ги детектиравме потенцијалните измами кои тогаш се случија. Претседателот на ДИК ни […]

Прочитај повеќе

Лагите на власта за наводно наше барање за амнестија, кореспондира со криминалите и тендерите на актуелна власта од кои сака да го сврти вниманието

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во своето интервју во вестите на Канал 5 истакна дека тврдењата на власта за наводно барање на амнестија од страна на опозицијата се лага. Мицкоски ги демантираше ваквите тврдења и истакна дека тие кореспондираат со криминалите и скандалозните тендери кои ја тресат владата на СДСМ, а со тврдењето за барање […]

Прочитај повеќе

Нашата заложба беше да имаме едносмислено прашање за референдум кое ќе се однесува само на договорот со Грција

ВМРО-ДПМНЕ во минатото во многу наврати го има кажано и повторено својот став кој се однесува на принципот на промена на Уставот, а со цел промена на уставното име, истакна во интервјуто за Канал 5 телевизија, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. -ВМРО-ДПМНЕ и јас вклучително и раководството на партијата во многу наврати го кажаа својот […]

Прочитај повеќе

Членот 353 за кој збори СДСМ е членот по кој СДСМ, нејзините функционери кои денес криминално управуваат со Република Македонија ќе одговараат до последен

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на интервјуто на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Членот 353 за кој збори СДСМ е членот по кој СДСМ, нејзините функционери кои денес криминално управуваат со Република Македонија ќе одговараат до последен. Одговорност ќе има за криминалците на власт кои делат државни пари […]

Прочитај повеќе

Точно СДСМ не ја задолжи државата за нови 32 милиони евра туку за 36 милиони евра, односно за 4 милиони повеќе од планираното

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на  Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Точно СДСМ не ја задолжи државата за нови 32 милиони евра туку за 36 милиони евра, односно за 4  милиони повеќе од планираното. Неспособноста и расипништвото на владата на СДСМ ги носи граѓаните на работ […]

Прочитај повеќе

Павле Богоевски ја лаже и манипулира целата македонска јавност, договорот од Преспа е капитулaција од невидени размери

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Павле Богоевски. СДСМ тоне во своите лаги и се обидува заедно во бездната да ги повлече и граѓаните на Република Македонија. Тоа што Заев со договорот од Преспа му го нуди на македонскиот народ е капитулaција од невидени размери. Без свое минато и историја македонскиот народ нема […]

Прочитај повеќе

Спасовски четири дена крие што бара службениот полициски џип на плажа во кампот Евридики

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, СДСМ безобразно ги злоупотребува државните ресурси за задоволување на хедонистичките страсти на сопствените функционери. Со вакво однесување осиромашуваат граѓаните, а државата е се подалеку од Европската Унија! Во ниедна директива на ЕУ не е пропишано дека службени возила треба да се користат […]

Прочитај повеќе

СДСМ денес ги задолжува граѓаните за неверојатни 32.5 милиони евра

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Денес е денот кога СДСМ преку Министерството за финансии ги задолжува граѓаните за најверојатно нови околу 32.5 милиони евра. 32.5 милиони евра изнесува денешната аукција на Министерството за финансии преку која граѓаните на Република Македонија ќе бидат задолжени за огромна сума на […]

Прочитај повеќе

Најгоре