ПРЕС ЦЕНТАР

Одговор на новинарско прашање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ

Прашање: Господине Мицкоски така ја започнавте и прес конференцијата во однос на обезбедувањето на цензусот, за можните калкулации што власта ги најави околу изборот на претседателот. Дали се точни информациите дека сте имале средба со Али Ахмети и дека на таа средба сте му ветиле излезност? Одговор: Видете, несериозно е да коментирам несериозни изјави. Јас […]

Прочитај повеќе

Власта да не се дрзнува да ја попречува волјата на народот и да не пристапува кон методите на фалсификат како што тоа го правеше за време на референдумот

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани граѓани, Денес е последниот ден од првиот круг на изборната кампања за претседателските избори. Иако во изминатите месеци тивко се зборуваше, последниве денови се погласно се говори од страна на експонентите на власта дека, наместо да избираат граѓаните,  можен е избор […]

Прочитај повеќе

Во недела на 21-ви април заеднички да ја замениме неправдата со правда и да ја избереме професорката Гордана Сиљановска Давкова

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Игор Здравковски, претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Велес. Почитувани, Стоиме пред сериозен предизвик, Македонија каква што ја сакаме, знаеме и почитуваме ни исчезнува пред нашите очи. Пред да го направите изборот на 21-ви април за неколку денови, запрашајте се дали е ова земјата во која сакате да […]

Прочитај повеќе

Јаулески: Младите се категорија на граѓани која најмногу е излажана од оваа власт- ќе пролжиме кон апатија или сакаме квалитетна иднина?

Уште неполни два дена до недела, денот кога ќе може сами да одлучиме во кој правец сакаме да ни се движи земјата. Сакаме да пролжиме кон апатија или сакаме квалитетна иднина? На нас е да одлучиме! Од мојата посета на градовите и селата низ државата знам дека ќе одбереме квалитетна иднина, напиша на Фејсбук престедателот […]

Прочитај повеќе

Јанушев: Нашиот код е ВМРО, а ВМРО е најсветиот чувар на Македонија

И не барам да гласате поради нас, ниту поради ВМРО-ДПМНЕ, гласајте поради себе и Вашите блиски. Промената ќе дојде. Македонската пролет ќе се случи, овој пат со гласачко ливче. Јас, како и многумина, во ова влеговме затоа што искрено, целосно веруваме дека може поинаку. Нашиот код е ВМРО, а ВМРО е најсветиот чувар на Македонија, […]

Прочитај повеќе

Зоран Заев, Стево Пендаровски и СДСМ се промотори и заштитници на криминалот

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Зоран Заев, Стево Пендаровски и СДСМ се промотори и заштитници на криминалот. Зоран Заев е единствениот политичар три пати аболициран за криминал, а Пендаровски единствениот кандидат кој што јавно признава дека е 102,5% ист со аболицирани криминалци. Затоа партијата привлекува на митинзи луѓе како Бајруш Сејдиу […]

Прочитај повеќе

Заев и Пендаровски се фатени живи како крадат лични податоци на граѓаните

Соопштение до јавноста Заев и Пендаровски се во паника. Свесни дека губат во недела, посегнуваат по тоа што единствено го знаат, криминал и измами. Заев и Пендаровски се фатени живи како крадат лични податоци на граѓаните. Јавното обвинителство молчи и со тоа создава огромен сомнеж дека власта го користи овој момент за прикривање докази. Доказ […]

Прочитај повеќе

Милошевски: Без стратегија за туризам, во Охрид не може да има развој

Kандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ Митре Милошевски на телевизиска дебата на МРТВ истакна дека не може да се направи чудо, но мора да се донесе стратегија, нема друг начин на развој, без наука и стратегија. Тој вели дека влегува во оваа кампања со чисто срце, со чист образ, како граѓанинот Митре Милошевски со една стратегија, […]

Прочитај повеќе

Милошевски: Туристичките и угостителските работници во Охрид се во очајна состојба

Во однос на унапредувањето на туризмот, кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ Митре Милошевски на телевизиска дебата на МРТВ истакна дека факт е оти туризмот како и многу други работи во Охрид се во многу лоша кондиција, туристичките работници и угостителските работници навистина се во очајна состојба, доведени се во ситуација да преживуваат од ден на […]

Прочитај повеќе

Насекаде низ Македонија се зборува е дека иден претседател ќе биде професорката Сиљановска Давкова, а на СДСМ и Заев им дојде крајот

Сооптение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,  Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Општина Крива Паланка. Мицкоски пред присутните истакна дека после илјадници поминати километри и средби со илјадници граѓани, тоа што насекаде се зборува е дека иден претседател ќе биде професорката Сиљановска Давкова, а на СДСМ и Заев  им дојде крајот, […]

Прочитај повеќе

Најгоре