ПРЕС ЦЕНТАР

Мицкоски: Ветувам поголема победа низ маратонска борба против оваа власт

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во своето гостување во емисијата „Отворено“ на Алфа кажа дека суштински треба да се гледаат работите и темелно, дека не треба да се избрзува во одлуките. Имено тој рече дека ги слушал сите оние забелешки дека ВМРО-ДПМНЕ било пасивно и дека сите оние незадоволници, кои ги има многу повеќе од […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Ги охрабруван новинарите да пишуваат за криминалите, ако треба ќе формираме солидарен фонд откако ова Кацарска судство ќе донесе извесни пресуди

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во Отвореното студио на телевизија Алфа по низата корупциски скандали во кои се вмешани високи државни функционери, истакна дека ги охрабрува новинарите да пишуваат за криминалите на власта и истите и понатаму да ги истражуваат. Со оглед на тоа што Генералниот секретар на Владата на Република Македонија, […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Имаме докази за криминалите на власта и ќе ги објавиме

Многу луѓе во минатото беа жртви на разни притисоци, уцени и ја видоа која е формулата на Заев кога беше опозиционер ги снимале луѓето. Нема функционер во или во близина на Владата кој нема сомнежи за инкриминирачки дејанија, така што на сите оние граѓани кои биле под притисок на овие властодршци, дел од нив се […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Случајот против Димовски и Митевски го води обвинител сестра на функционер на СДСМ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во емисијата „Отворено на Алфа“ рече дека СДСМ се свесни дека ја губат довербата кај граѓаните и единстевниот начин е како на теоретски начин они си го замислуваат е да вршат притисок врз политичките неистомисленици, во опозицијата во случајот. -Видовте вие дека монтираа слуачј онаму кадешто немаа […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Подготвен сум да удри оваа деспотска власт и на мене, но јас ќе одам до крај во борбата против деспотот

Во вечерашната емисија „Отворено“ на телевизија Алфа гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан  Мицкоски. Тој кажа дека од Зоран Заев и од луѓето околу него се може да се очекува и дека e подготвен на борба до крај против деспотот. -Јас повеќе  би избрал и се борам за победа низ маратон тежок отколку краткотраен шпринтерски пораз, […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Власта нема што да понуди, затоа се занимаваат со прогон

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во вечерашното гостување во емисијата Отворено на ТВ Алфа, посочи дека Зоран Заев и СДСМ се свесни дека ја губат довербата кај граѓаните поради немање на визија и стратегија како да управува со државата и да работи за доброто на граѓаните, па мора да креира политички прогон и да измислува […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Рашковски се заканува на медиуми, треба да сфати дека е генерален секретар на Владата, а не директор на боксерски клуб

Имав можност блиц да ја проследам онаа несреќна прес конференција на генералниот секретар Драги Рашковски.  Човекот признава дека е дел од скандалозно криминално дејание, кажа дека го прави по задача на негов претпоставен, и тој претпоставен е премиерот на владата Зоран Заев, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на гостувањето на телевизија Алфа. Мицкоски укажа […]

Прочитај повеќе

Заев наместо да побара одговорност тој го штити Рашковски со што докажа дека работел по негови инструкции и за негови цели

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Иванка Василевска–член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Зоран  Заев денеска  наместо да го повика на одговорност, го заштити Драги Рашковски. Заев  денеска докажа дека Драги Рашковски работел по негови инструкции и за негови цели. Дека Зоран  Заев е директно одговорен за сомнителниот тендер од 7 милиони евра […]

Прочитај повеќе

Затуроска: Со новиот Предлог закон за урбанистичкото планирање урбаната мафија ќе цвета

Можноста Владата да изработува Детални урбанистички планови е надвор од секоја логика. Да се донесе закон каде не се почитуваат начелата врз кои што истиот се потпира исто така е непринципиелно. Генерален урбанистички план да се носи без јавна расправа и без анкета и тоа е преседан. Неусогласеноста на законското решение со други законски решенија, […]

Прочитај повеќе

Ѓорчев: Рецесија на наталитетот од шокантни 13 отсто во првтиот квартал, Македонија изчезнува и се иселува

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Владимир Ѓорчев, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани присутни, Вчера имавме можност вам, на македонската јавност да ви ги соопштиме податоците за најлошата демографска година во историјата на Македонија, со најмал наталитет откако има статистика и бројки во Македонија. Ви соопштивме податок, дека падот на родените бебиња […]

Прочитај повеќе