ПРЕС ЦЕНТАР

Мицкоски: Понудата до Заев за соработка за добивање на датум за преговори повеќе не важи, ВМРО-ДПМНЕ со свои сили ќе лобира!

Лидерот на опозицијата, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски истакна дека повеќе не важи понудата до Заев за соработка за добивање на датум за преговори со Европската Унија, во емисијата „Отворено“ на телевизија Алфа. Имено тој посочи дека од сега опозицијата, односно ВМРО-ДПМНЕ ќе лобира со свои сили и ќе стори се што е возможно Република […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Граѓаните на следните избори ќе му дадат отказ, а јас ќе го потсетам на членот од КЗ 353

ВМРО-ДПМНЕ е секогаш подготвена за избори. ВМРО-ДПМНЕ е подготвена жестоко да го порази СДСМ и Заев тоа е евидентно веќе, без разлика дали се редовни или предвремени избори, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски укажувајќи дека е подобро да има предвремени избори. Мицкоски укажа дека се гледа крајот на Заев. -Се надевам дека граѓаните на […]

Прочитај повеќе

Животот којшто го ветуваше СДСМ дојде само за Зоран и Вице Заеви, за Анѓушев, Рашковски и нивните блиски

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ, кое се однесуваше на изнесените ставови на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Помина повеќе од две години откако СДСМ е на власт, а животот којшто го ветуваa дојде само за Зоран и Вице Заеви, за Анѓушев, Рашковски и нивните блиски. Граѓаните секој ден живеат се потешко. Аболицираниот Заев […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Се знае што бара Рашковски, тоа се процентите провизија за кои зборува

Генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, вчера обидувајќи се да го прикрие скандалот истакна дека тендерот бил завршен во 2016-та година. Во таа насока, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, прашува ако тендерот бил завршен тогаш, што бара рашковски со еден од понудувачите? -Рашковски претскажува дека тој ќе го добие тој тендер. Што бара тогаш зетот […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Власта свесно го уништува ЕЛЕМ за да краткорочно ја одржи цената на струјата која ќе расте

Во вечерашното гостување во Отвореното студио на телевизија Алфа, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски истакна дека власта во овие моменти со единствен цел на краток период да ја одржи цената на струјата на исто ниво, свесно го уништува ЕЛЕМ. Тој посочи дека овие очајнички обиди на власта да ја одржи цената на струјата на веќе […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе го порази Заев, евидентно е дека паѓаат!

ВМРО-ДПМНЕ е секогаш подготвена за избори. ВМРО-ДПМНЕ е подготвена жестоко да го порази СДСМ и Заев тоа е евидентно веќе, без разлика дали се редовни или предвремени избори, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски укажувајќи дека е подобро да има предвремени избори. Мицкоски укажа дека се гледа крајот на Заев. -Се надевам дека граѓаните на […]

Прочитај повеќе

Мицкоски:ВМРО-ДПМНЕ ќе повика на непопишување ако остане ваквиот закон

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во емисијата „Отворено“ на ТВ Алфа кажа дека неговата партија го објаснила својот став на темата за пописот и дека стои на тој став дека ако остане законот ваков каков што е, ВМРО-ДПМНЕ ќе повика на непопишување. – Видете, ние тоа го кажавме и на прес конференции и стоиме […]

Прочитај повеќе

Мицкоски:Ако го зголемуваат бројот на вработени, зошто тогаш имаме намалена продуктивност во економијата?

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју во емисијата Отворено на ТВ Алфа нагласи дека иако СДСМ и Заев се фалат дека вработиле 50.000 луѓе треба да се постави вистинското прашање каде се вработени? Мицкоски потенцира дека иако тие се фалат со зголемување на вработеноста, продуктивноста во економијата се намалува, односно како што рече тој, […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Ги следиме анкетите, но во реалноста ВМРО-ДПМНЕ води многу повеќе

Во своето вечерашно интервју лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски беше запрашан за коментар за резултатите на неодамна објавените анкети, каде предност во довербата има неговата партија. -Јас мислам дека предноста на ВМРО-ДПМНЕ е уште поголема. Таму беше вкупната предност 2 проценти, додека пак кај македонското население беше околу нешто повеќе од 8 проценти. Кај Албанците […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Крајно време е Македонците да престанат да бидат граѓани од втор ред во сопствената држава

Ние остануваме на ставот дека ако остане законот и методологијата вакви какви што се ќе ги повикаме граѓаните против попишување, ние сме против, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. -Ние сметаме дека овој начин на попишување е крајно штетен за мнозинската зедница, Македонците. Треба да се престане со принципот Македонците да се чувствуваат граѓани од […]

Прочитај повеќе