ПРЕС ЦЕНТАР

Од фотелјата на која што седи Заев, зградата во која што работи, стадионот, аеродромот, жицарницата се проекти на ВМРО-ДПМНЕ

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ Од фотелјата на која што седи Зоран Заев и зградата во која што работи, преку стадионот и спортската сала во која што од срам не доаѓаат да ги гледаат натпреварите на македонските репрезентации, преку аеродромите на кои слетуваат или жицарницата на која што ги возат своите гости […]

Прочитај повеќе

Наместо 500 евра плата, имаме 500 фамилии без плата

Интегрален текст од изјава за медиуми на Цветан Трипуновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, И денес молк во владата и во АД Водостопанство. И наместо некој да сноси одговорност, тие на ангро трошат државни пари за коктели во време кога претпријатието не може да подели плата веќе два месеци. Прашуваме, како се чувствувате господине […]

Прочитај повеќе

Граѓаните не видоа ништо добро од Заев и СДСМ

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ Со Зоран Заев и СДСМ зборот не важи, туку лажи. Откако СДСМ е на власт во Република Македонија ништо не се гради, нема нови инвестиции и нема нови проекти. Република Македонија две ипол години тапка во место. Дури и проектите на ВМРО-ДМНЕ кои беа скоро готови едвај […]

Прочитај повеќе

Неспособноста на Заев оди до таму што не може да ги заврши проектите кои ВМРО-ДПМНЕ ги започна

Соопштение до јавноста Заев откако стана премиер единствено се фали со проекти на ВМРО-ДПМНЕ. Капиталните инвестиции се на најниско ниво во историјата на Република Македонија. Неспособноста на Заев оди до таму што не може да ги заврши проектите кои ВМРО-ДПМНЕ ги започна, а тешко му оди и пуштањето во употреба на готовите проекти кои им […]

Прочитај повеќе

Ѓорчев се сретна со премиерот на Луксембург Ксавиер Бетел и претседателот на ЕПП Жозеф Дол

Соопштение до јавноста Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев оствари средби со премиерот на Луксембург Ксавиер Бетел и претседателот на ЕПП Жозеф Дол. Ѓорчев изрази благодарност до премиерот Бетел затоа што е пријател и поддржувач на Македонија. Премиерот Бетел се осврна на својот политички ангажнан во младинските организации и контактите со либералните сестрински партии во Македонија. […]

Прочитај повеќе

Време е Заев да собере храброст и да го разреши Рашковски од функцијата Генерален секретар на Владата

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Иванка Василевска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Според објавата Драги Рашковски повторно е фатен во огромен скандал. Рашковски, иако знае дека не смее да разговара со Леонардо пред да биде доделена понудата наложува да се разговара со фирмата спротивно на законот, што може да се види […]

Прочитај повеќе

Заев и СДСМ имаат пари да се луксузираат, а немаат пари за плати на вработените во АД Водостопанство

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Цветан Трипуновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Додека довчерашниот Министер за земјоделство, Љупчо Николовски и Зоран Заев организираат скапи коктели 500 вработени во АД Водостопанство веќе два месеци немаат земено плата и се без здравствено и пензиско осигурување. Заев и СДСМ имаат пари да се луксузираат, […]

Прочитај повеќе

Ниту еден пат со кој се фали Заев не е нов проект, oвие патишта се проекти на ВМРО-ДПМНЕ

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ Кога наместо на работа, ќе се удри на трубачи и алкохол, како производ излегува соопштение како денешното од СДСМ. Што побргу се отрезнат, тоа подобро за државата. Две години освен крадење, Заев камен не фрли, ниту пајка закова, а го троши рекордно најголемиот буџет во историјата на […]

Прочитај повеќе

Со Зоран Заев на чело на Владата и со Катица Јанева на чело на СЈО, правда не може да има во Македонија

Во Македонија мора да се врати правдата, мора да се врати владеењето на правото и правната држава. На аболицираниот Заев и неговата криминална банда и требаа шест месеци да се согласи дека Катица Јанева работела лошо и дека нема капацитет да биде на чело на СЈО. Дури после шест месеци Дескоска призна дека инсистирањето на […]

Прочитај повеќе

Одговор на новинарско прашање Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ

Прашање новинар: Дали со вчерашната изјава на министерката за правда  Рената Дескоска дека нема да инсистирате за избор на специјален јавен обвинител се отвора можност да се постигне договор за законот за јавно обвинителство? Одговор: На власта и требаше и на Рената Дескоска и на сите останати повеќе од шест месеци да сфатат дека Катица […]

Прочитај повеќе