ПРЕС ЦЕНТАР

И целата естрада да ја донесете, нема да може да ги прекриете предавствата

Почитувани сограѓани, На лагите и манипулациите на СДСМ им нема крај. Македонија не доби ниту препораката за ЕУ, ниту безусловна препорака за НАТО. Но, и покрај ова, и покрај депресијата која што владее, поразите, криминалите, како и коруптивните скандали на дневна основа, владата на СДСМ одлучи да троши народни пари организирајќи скапи еуфорични прослави, за […]

Прочитај повеќе

Масовно да излеземе сите заедно во недела во 13 часот на протестен марш во Каваадарци и да им порачаме дека кавадарчани заслужуваат да живеат подобро

Почитувани кавадарчани, Република Македонија е заробена од Зоран Заев и неговиот криминален картел на власт. Државата со Заев го достигна дното на секое поле. Економијата тоне, земјоделието е на колена, здравството и образованието колабираат, безбедносниот систем е целосно разнишан, а Заев ја понижува државата како на домашен така и на меѓународен план, а македонскиот идендитет […]

Прочитај повеќе

Цената за концесиите на Заев кон криминалното подземје сега ја плаќаат граѓаните на Македонија

Правда нема за Никола Саздовски и неговото семејство. Правда нема за убиениот фудбалер Мартин Јанушев и неговото семејство. Правда нема и за десетици други кои ги загубија своите животи или беа брутално напаѓани и бодени со ножеви по улиците во напливот на криминал во Македонија откако СДСМ ја превзеде власта. СДСМ не само што молчи […]

Прочитај повеќе

„Договорот со Грција е огромен товар за Заев кој ќе ги потоне како политичари зашто договорот е капитулантско дело“

Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го потврди партискиот став дека договорот меѓу Македонија и Грција е капитулантско дело. Токму поради оваа причина капитулантскиот договор, како што Мицкоски го нарече, е товар на Заев и покровителите на договорот, кој ќе ги потоне како политичари. – Мислам дека договорот со Грција не само што им е […]

Прочитај повеќе

Има работи кои немаат цена во животот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,  Христијан Мицкоски, во интервјуто на емисијата „Јади Бурек“ на телевизија Сонце, на прашањето на водителот, дали премиерот Зоран Заев е решен по секоја цена да ја внесе државата во НАТО, со изговор дека нема друга опција, одговори со пример. Тој рече дека некои работи во животот немаат цена. Мицкоски актуелната состојба во државата […]

Прочитај повеќе

Наше право и должност е да ги браниме националните интереси и тоа ќе го правиме во иднина

ВМРО-ДПМНЕ е современа десна партија и ние мораме да бидеме луѓе кои секогаш ќе застанат на браникот на одбраната на националните и државните интереси, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањеto во емисијата „Јади Бурек“ на ТВ Сонце. Тој појаснува зошто е формирана оваа партија, потенцирајќи дека методологијата која што ВМРО-ДПМНЕ ја одбрала е […]

Прочитај повеќе

Имаме пад за 27 места на скалата за иновативност, државата не се води со тендери за тате и бате

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во емисијата „Јади Бурек“ на телевизија Сонце, истакна дека Зоран Заев не знае како да ја води државата и единствено нешто што прави е предавство на се што е македонско и се моли од небо да му падне решението на сите проблеми. Мицкоски подвлече дека за да […]

Прочитај повеќе

„Лага е дека формирањето на ДИК го условуваме со амнестија за поранешните функционери“

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека партијата ќе направи предлог-закон за амнестија на настаните од 27 април, потенцира оти е лага дека партијата го условува формирањето на Државната изборна комисија со оваа амнестија. -Ја користам оваа прилика да отстранам една небулоза која што е дел од овој спектар на измислици, критики, напади, инсинуации кои […]

Прочитај повеќе

Младите се иселуваат како никогаш порано, проблемот е криминалната транзиција и континуираното осиромашување, договорот со Грција нема да го промени тоа

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во гостувањето во емисијата „Јади бурек“ на телевизија Сонце, истакна дека во моментот младите се иселуваат се помасовно од Македонија, а како причина ја наведе лошата економска состојба која владата на СДСМ ја спроведува од самиот почеток на нивното управување со државата. -Ако дискутираме за иселувањето, сега никогаш не било […]

Прочитај повеќе

Не може државата да биде заложник на Заев за она што ветил дека ќе го исполни, а сега не може да испорача

Јас сум свесен дека сега доаѓа период кога ќе се измислуваат работи за мене, кога ќе се прават конструкции, ќе има разно разни притисоци, мешетарења, лево, десно, врз ВМРО-ДПМНЕ и врз Христијан Мицкоски. Но, ние мораме да сфатиме некои работи, дека не може нештата на сила да се тераат. Не може нешто што ветувал Зоран […]

Прочитај повеќе

Најгоре