ПРЕС ЦЕНТАР

Мицкоски: Како ќе одиме напред кога Заев и Стево се истите кои ветуваа, а ништо не исполнија

На Алфа телевизија претседателот на ВМРО-ДПМНЕ истакна дека ние не можеме да одиме напред, оној кој што вели дека 102,5% е ист како Зоран Заев по принципот на Мирчо свињарникот, живи луѓе ќе јадеме, по принципот евро за Вице не може да се одиме напред. Мицкоски вели дека тој одбива на „таков напред“, а тоа […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Избор на претседател во Собрание е монархистички потег на власта, со кој се укинува правото на глас

Елементарното демократско право се одзема на граѓаните со избор на претседател со Собрание. Од Македонија сакаат да направат апсолутистичка држава или монархија, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на гостувањето на телевизија Алфа. -Според тоа што го спомнуваат избор на претседател во Собрание, не даваат суверенитет граѓаниите, а токму се тие кои даваат суверенитет на […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Нема ниту една вистинска структурна реформа

Луѓето немаат доверба во тие луѓе, што не ветија, тргнете од најелементарното, тргнете од оние неисполнети ветувања на земјоделците дека ќе имале загарантиран откуп, повисоки субвенции, помош и поддршка, прошетајте низ Македонија да видите што се случува со луѓето, ова вечерва во „Отвореното студио на Алфа“ го истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. -Поминавме преку […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Кариерата на Пендаровски започнува во полицијата кога ги тепаа граѓаните во деведесеттите

Во вечерашната емисија на Телевизија Алфа гостуваше претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој кажа дека кариерата на Пендаровски започнува во полицијата кога ги тепаа граѓаните во деведесеттите. – Неговата кариера започнува од кабинетот на оној директор на Бирото за јавна безбедност кој што не се штедеше да примени кога требало сериозно брутално насилство врз […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Наместо да расте, паѓа просечната плата

Во денешната емисија на ТВ Алфа, гостуваше Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој говореше за неисполнетите ветувања на оваа влада, која ветуваше исто така и зголемување на платата,но за жал граѓаните се сведоци дека платата паѓа. – Реално ако погледнам на проблемот, јас не можам да видам ниту една структурна реформа. Структурна реформа започнува со […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Луѓето живеат мачно и тешко, тие сфаќаат дека борбата на СДСМ била за пари и функции

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Отворено“ на телевизија Алфа само 1 час пред почетокот на изборниот молк истакна дека во цела Македонија владее една апатија и разочараност од владеењето на СДСМ и Зоран Заев, а граѓаните живеат мачно и тешко. Тој истакна дека сега сите сфатија дека борбата на СДСМ и Зоран […]

Прочитај повеќе

Иден претседател е професорката Сиљановска Давкова, бескомпромисен борец за правото и правдината, заштитиник на законите и Уставот

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,  Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Општина Штип. Мицкоски пред пристутните истакна дека секогаш Штип бил посебна инспирација, и дека секогаш Штип и штипјани знаеле да изберат, така и вечерва Штип потврдува она што се слуша секаде во Република Македонија, иден претседател е професорката Гордана […]

Прочитај повеќе

Идниот претседател, професорката Сиљановска Давкова ќе ги врати владеењето на правото и правната држава

Соопштение до јавноста Вечерва  Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати на митинг пред граѓаните од општина Пробиштип . Мицкоски кажа дека СДСМ воопшто не ги исполнија ветувањата кои ги даваа пред граѓаните и дека мислат на граѓаните од едни избори на други и даваат лажни ветувања. Не се овие само претседателски избори затоа […]

Прочитај повеќе

Мицкоски на средба со жителите во Чашка: Време е народот да биде најгласен!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во посета на општина Чашка каде се сретна со жителите од ова населено место. -Чашка го живее тешкото време на Заевизмот. Ова место буквално е заборавено и на маргините на интересот на власта на Заев кои за да буде уште поболна реалноста, на скапите спотови се фали дека […]

Прочитај повеќе

ВМРО-ДПМНЕ денеска поднесе уште два приговори до Државната комисија за спречување на корупцијата во врска со прекршување на Изборниот законик

Соопштение до јавноста ВМРО-ДПМНЕ денеска поднесе уште два приговори до Државната комисија за спречување на корупцијата во врска со прекршување на Изборниот законик и Законот за спречување на корупција и судир на интереси. Првиот се однесува на одлуката за измена на детален урбанистички план во општината Ѓорче Петров, каде локалната власт на СДСМ уништува парк […]

Прочитај повеќе

Најгоре