ПРЕС ЦЕНТАР

Власта сака компромитираното СЈО да го замени со исто такво, за да ги амнестира криминалите на октоподот

Интервју на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за порталот Република Зоран Заев го легитимираше она што одамна го велам, а тоа е дека Рускоска е негов избор, и сега сака една Катица Јанева да ја замени со друга Катица Јанева, овој пат со име Вилма Рускоска. Јасно е дека овој предлог не може да се […]

Прочитај повеќе

Единствена партија која застана во заштита на криминалот во Македонија е СДСМ

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Криминалниот октопод на СДСМ на чие чело е аболицираниот Зоран Заев со своите пипци навлезе во сите пори на општеството. Граѓаните се жртви на криминалното работење на власта. Никој во Република Македонија не верува дека човекот кој е три пати амнестиран за тежок криминал, Зоран Заев […]

Прочитај повеќе

Македонија е жртва на криминалниот октопод на чие чело е аболицираниот Зоран Заев

Соопштение до јавноста Република Македонија е жртва на криминалниот октопод на чие чело е аболицираниот Зоран Заев. Македонската граѓани се жртва на СДСМ кој своите криминални пипци ги рашири во секоја пора од општествениот живот. Никој не може да ја убеди јавноста дека човек како Зоран Заев кој е веќе три пати аболициран за тежок […]

Прочитај повеќе

Трипуновски: Земјоделците се разочарани од овој игнорантски однос на владата на СДСМ, Заев и министерот Димовски

Интегрален текст од изјава за медиуми на Цветан Трипуновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Денеска сум во посета на битолскиот регион каде што ќе остварам средба со  повеќе категории земјоделци од овој регион. Моментално се наоѓам во село Егри битолско каде што имам средба со земјоделците од ова село и овој регион. Разговараме за […]

Прочитај повеќе

Од ден во ден случајот Рекет добива се поголеми размери, а Заев и СДСМ молчат и се обидуваат да се исперат од целиот криминал

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Случајот РЕКЕТ кој е една од најголемите афери и случаеви на Владата на СДСМ каде што се вмешани директно СДСМ и нивни луѓе иако од петни жили се обидуваат да го негираат истото. Од ден во ден овој случај добива се […]

Прочитај повеќе

Одговори на новинарски прашања на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ

Прашање: Кои се тие бизнисмени чии возила завршиле кај роднините на премиерот и Која е оценката на ВМРО-ДПМНЕ за предложениот закон за ЈО? Одговор: Во однос на првото прашање, медиумите веќе пишуват кои се тие бизнисмени, но јас би ве упатил да се обратите до Јавното обвинителство па да се одважи конечно ЈО и да […]

Прочитај повеќе

Мицкоски од Пелистер: Или ќе достигнете повисока точка денес или ќе ги тренирате вашите сили за да може да се искачите повисоко утре

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска го искачи Пелистер од каде објави свој статус на Фејсбук. -Стив, Илинден и конечно Пелистер, Битола, Република Македонија 🇲🇰 Наместо трка на 100 метри, одбирам маратон, за стигнување до целта и финална победа. “На планините на висината никогаш не се искачувате залудно. Или ќе достигнете повисока точка денес или ќе […]

Прочитај повеќе

СДСМ и Заев се синоним за криминал и корупција

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ СДСМ и Заев се синоним за криминал и корупција. СДСМ залудно се обидува да одбрани нешто што не може да се одбрани. Заев мора да одговори кои се високите претставници Кики и Фрики за кои што пишуваат медиумите. Зошто се плаши да ги открие кога цела јавност […]

Прочитај повеќе

Никој во Македонија не верува дека ваков криминален октопод може да постои без знаење на Заев

Соопштение до јавноста Се што допре Зоран Заев го претвори во пепел. Неговиот криминоген карактер за три години ја уништи, државата, институциите и сите проекти до кои се докопа заедно со своите крими соработници. Наместо неселективен и ефикасен орган на прогон, СЈО го претворија во партиска испостава која служи за заплашување на противниците на Заев […]

Прочитај повеќе

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средба со претседателот на Движењето БЕСА Биљал Касами

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски заедно со генералниот секретар Игор Јанушев оствари средба со претседателот на Движењето БЕСА Биљал Касами и генералниот секретар Арјанит Хоџа. На средбата се разговараше за актуелната политичка состојба, за стратешките интеграции на Република Македонија, како и искористувањето на потенцијалите за соработка. Беше констатирано дека актуелната власт […]

Прочитај повеќе