ПРЕС ЦЕНТАР

Ѓорчев: Власта е делегитимирана, се создава опозициско расположение

Главната порака од првиот круг на претседателските избори е дека оваа влада и политиките се делегитимирани. Околу 400 илјади граѓани гласаа за опозицијата. Она што се создава како доминантно расположение е незадоволство од власта, рече Владимир Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ на гостувањето на телевизија 1. -Се покажа дека оваа власт е поранлива отколку што изгледа. Од […]

Прочитај повеќе

Поразена е коалицијата на власт предводена од СДСМ и ДУИ, граѓаните им кажаа не на криминалот, корупцијата и непотизмот

Соопштение до јавноста Гордана Сиљановска Давкова победи во 47 општини во Република Македонија. ВМРО-ДПМНЕ е победник на овие избори, поразена е коалицијата на власт предводена од СДСМ и ДУИ, во која има над триесетина партии. Граѓаните им кажаа не на криминалот, корупцијата и непотизмот. Граѓаните гласаа за право и правдина. Пендаровски изгуби затоа што е […]

Прочитај повеќе

Јанушев: Народот гледа што се случува и народот ја казни власта

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев на телевизиска дебата на 24 Телевизија истакна дека на народот ја казни власта и опозицијата ја победи власта во Македонија. Тој објасни дека во предизборието имаше кражба на изборен материјал, имаѓе вербални напади на активисти од ВМРО-ДПМНЕ. -Кирацоски се обврза да побара одговорност но две недели поминаа сеуште одговорност […]

Прочитај повеќе

Јанушев: Гласачкото тело е разочарано и револтирано поради безидејноста и лошите политики на СДСМ и Заев

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев во вечерашното гостување во емисијата Анализа на ТВ 24 посочи дека слабата излезеност во првиот круг на претседателските избори е поради апатијата на гласачкото тело поради безидејноста и лошите политики кои ги води владата на СДСМ и Зоран Заев. Се наметнува прашањето зошто владее апатија меѓу гласачкото тело, а […]

Прочитај повеќе

Граѓаните одбраа правда за Македонија, изборите покажаа дека политиките на власта доживуваат пораз

Почитувани, Новата реалност во Република Македонија е дека граѓаните одбраа правда токму за Македонија. Резултатите од изборите покажаа дека ВМРО-ДПМНЕ е политичката сила со најголема доверба меѓу граѓаните и дека политиките на власта доживуваат пораз. СДСМ како политичка партија драматично ја губи поддршката кај граѓаните, и тоа го потврдуваат бројките и фактите. Власта, особено СДСМ […]

Прочитај повеќе

Бранот на промени е тргнат, Македонија бара правдина

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференција на Стево Пендаровски Граѓаните вчера ги поразија антидржавните политики на Заев и Пендаровски. Граѓаните порачаа дека не поддржуваат криминал, корупција и непотизам. Гордана Сиљановска Давкова и ВМРО-ДПМНЕ ги поразија СДСМ, ДУИ и уште 30-тина партии кои застанаа зад Пендаровски. Бранот на промени е тргнат. Македонија бара право […]

Прочитај повеќе

Македонија има нова реалност, власта е во слободен пад, граѓаните кажаа дека сакаат право и правдина

Соопштение до јавноста Вчеравечер Македонија победи. Граѓаните сплотени без страв кажаа дека сакаат право и правдина. Гордана Сиљановска Давкова ја доби мнозинската поддршка од граѓаните. Народот вчера ги победи сите остатоци од транзицијата. Антидржавните политики и криминалот вчера беа поразени. Од денеска Македонија има нова реалност. Власта е во слободен пад. Никој повеќе не се […]

Прочитај повеќе

Власта е делегитимирана, почна падот на Зоран Заев и доаѓа правдата за Македонија!

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани претставници на медиумите, Драги браќа и сестри, присутни овде во салата Почитувани граѓани на Република Македонија, Победивме!!! Победивме и тоа е победа на сите вас што сте овде, но и на сите оние кои што денеска ја поддржавте идниот претседател на […]

Прочитај повеќе

Ненародната власт е на колена, правдата доаѓа, Гордана Сиљановска Давкова е изборот на народот

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Игор Јанушев, Генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ Радувај се Македонијо! Ненародната власт е на колена, правдата доаѓа. Готови се! ВМРО-ДПМНЕ ПОБЕДУВА,НАРОДОТ ПОБЕДУВА. Гордана Сиљановска Давкова е изборот на народот. Гордана ќе биде! Народот покажува дека е мудар, енергичен кога треба и секогаш е  во право. Правдата доаѓа. Водиме […]

Прочитај повеќе

Очекувам е навистина еден убав демократски ден каде што граѓаните ќе се изборат за правдата

Интегрален текст од изјава за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Добро, најпрвин да го честитам денот, да го честитам и големиот христијански празник Цветници, денеска и така го започнав денот со литургија во „Св. Петар и Павле“, во црквата во Ѓорче, во близина на мојот дом. Денеска е практично ден кога граѓаните […]

Прочитај повеќе

Најгоре