ПРЕС ЦЕНТАР

Царовска се фали дека се опремуваа и подготвуваат нови објекти за децата од предучилшно образование, а молчат и не кажуваат за кои објекти станува збор

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на МТСП Владата на СДСМ заедно со министерката за труд и социјална политики, Мила Царовска и понатаму продолжуваат со ширење на лажни вести. Царовска преку ресорното министерство се фали дека се опремуваа и подготвуваат нови објекти за децата од предучилшно образование, а молчат и не кажуваат за кои новотоворени […]

Прочитај повеќе

Ако навистина СДСМ се грижеше за земјоделците, требаше да ја намали акцизата за нафта

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференцијата на Костадин Костадинов СДСМ преку бледи прес конференции се обидува да ги излаже земјоделците. СДСМ заборава да каже дека со мерката „Зелена нафта“ само половина од земјоделците во Република Македонија можат да ја користат оваа мерка. Односно СДСМ треба да одговори зошто предвидува само 55.000 картички за […]

Прочитај повеќе

Општина Гази Баба под раководство на СДСМ и Борче Георгиевски продолжува да се партизира и приватизира

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Жаклина Пешевска, пратеник од пратеничката група предводена од ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „За подобра Македонија“ Почитувани, Општина Гази Баба под раководство на СДСМ и Борче Георгиевски продолжува да се партизира и приватизира. Општина во која наместо живот има стагнација, нереализирани проекти, услови за живот кои се далеку од […]

Прочитај повеќе

Среде најголемиот скандал рекет, државната мафија најавува наводен инвестициски бум и нови задолжувања

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Среде најголемиот скандал рекет од октоподот, од државната мафија се најавува наводен инвестициски бум и нови задолжувања. Почитувани, Ниту економски бум е можен, ниту некој ќе инвестира, ниту некој ќе даде пари на државната мафија во Македонија, освен можеби со високи […]

Прочитај повеќе

Земјоделците од СДСМ не добија ништо освен лаги и празни ветувања

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Земјоделците од СДСМ не добија ништо освен лаги и празни ветувања. Мерката „Зелена нафта“ е популистичка и неефикасна мерка. Со ова СДСМ предвидува поделба на 55.000 картички за зелена нафта, а во Македонија има преку 100.000 регистрирани земјоделци. СДСМ со мерката „Зелена нафта“ не ги решава […]

Прочитај повеќе

СДСМ и Заев свесно ја носат Македонија во бездна и самоуништување

„Нема правда – нема мир“ беше паролата со која СДСМ и Зоран Заев ја приграбија власта,  како најава за пракса со која тие ќе владеат во Република Македонија. Заев и СДСМ ги измамија и потценија граѓаните. Истекува нивната трета година на власт,  а тие сеуште лажат дека државата е заробена од опозицијата. Република Македонија е […]

Прочитај повеќе

СДСМ со мерката „Зелена нафта“ не ги решава проблемите на земјоделците

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ СДСМ продолжува да ги залажува граѓаните со нивната популистичка и козметичка мерка „Зелена нафта“. Со оваа мерка СДСМ предвидува поделба на 55.000 картички за зелена нафта, а во Македонија има преку 100.000 регистрирани земјоделци. СДСМ со мерката „Зелена нафта“ не ги решава проблемите на земјоделците. Тие […]

Прочитај повеќе

Економијата во Македонија e жртва на криминалот и корупцијата на власта предводена од Заев

Соопштение до јавноста Македонската економија е пред колапс. Економијата во Република Македонија e жртва на криминалот и корупцијата на власта предводена од аболицираниот Зоран Заев. Штетните политики на криминалната банда на власт негативно се одразуваат на животот на нашите граѓани за кои СДСМ донесе само беда и сиромаштија. Катастрофалнa e бројка од 500 илјади граѓани […]

Прочитај повеќе

Костадин Костадинов како и врхушката на СДСМ се единствените на кои им блеска економијата

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Костадин Костадинов Костадин Костадинов како и врхушката на СДСМ се единствените на кои им блеска економијата. Сите останати , граѓани, стопанственици, работници, земјоделци гледаат дека економијата тоне, се заради неспособноста на оваа анти економска власт предводен од Зоран Заев. Бројките се немилосрдни и тие покажуваат катастрофални тенденции. […]

Прочитај повеќе

Хаотични се во СДСМ, а тоа е резултат на нервозата која владее кај нив

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференцијата на Костадин Костадинов Хаотични се во СДСМ, а тоа е резултат на нервозата која владее кај нив. Костадин Костадинов пред да излезе на прес конференции и да зборува за правна држава треба да одговори на јавноста. Која е неговата улога како почесен член во Организацијата на првоосомничениот […]

Прочитај повеќе