ПРЕС ЦЕНТАР

Михајловски: Генералката ќе ја направи народот, а не Заев и тоа во вториот круг од претседателските избори

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, актерот Тони Михајловски смета дека Зоран Заев не направил ништо и со метлата најавил театар за широки народни маси. Според него, Заев добил шлаканица од народот, тоа е прво и основно што му се случило, токму од оние кои му веруваа во предизборието. -Даваше гаранции кај Претседателот на кои се […]

Прочитај повеќе

Заев, Пендаровски и Спасовски ја злоупотребуваат полицијата и се обидуваат да ја претворат во партиска испостава на СДСМ

Интегрален текст од изјава за медиуми на Орце Ѓорѓиевски – член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Зоран Заев, Стево Пендаровски и Оливер Спасовски ја злоупотребуваат полицијата и се обидуваат да ја претворат во партиска испостава на СДСМ. Незаконски и под секое ниво на професионалност е полициски инспектори да се притискаат за да појавуваат на партиски […]

Прочитај повеќе

Заев во надеж дека ќе го намали неизбежниот пораз почна да врши притисоци врз приватни фирми, администрацијата и институциите

Интегрален текст од изјава за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Зоран Заев ја загуби поддршката од граѓаните. Зоран Заев и Стево Пендаровски се соочени со пораз и ги фаќа паника. Паниката е огромна и очигледна. Најдобар доказ за тоа е фактот дека Зоран Заев се фаќа за последната сламка на спасот со […]

Прочитај повеќе

Зоран Заев е симбол на криминогено делување, а Стево Пендаровски е 102.5% ист како него

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Костадин Костадинов Кандидатот на Зоран Заев, Стево Пендаровски е 102.5% ист со него. Заев е симбол на криминогено делување. Заев бараше 200.000 евра за легализација на земјиште, нешто што согласно закон треба да го направи, без притоа за истото да бара мито. Заев и Пендаровски се исти. […]

Прочитај повеќе

Одговори на новинарски прашања на Игор Јанушев, Генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ

  Прашање, новинар: Како ги коментирате последните случувања во ИВЗ? Одговор: Последните случувања во ИВЗ ги квалификуваме како скандалозни и недозволиво и најостро ги осудуваме. Она што го видовме е директно мешање на државата во верските заедници што за Република Македонија како секуларна држава е тотално неприфатливо. Да се потсетиме само во минатото дека потпретседателот […]

Прочитај повеќе

Јанушев: Власта нема легитимитет, за две години изгуби 300.000 гласа

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Игор Јанушев, Генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Власта нема легитимитет. СДСМ за две години со своето погубно владеење, неправдите, криминалот и корупцијата загуби околу 300.000 гласови. Заев и Пендаровски ја уназадуваат Република Македонија и граѓаните тоа го казнија. Наместо голи флоскули како СДСМ ќе презентираме бројки и […]

Прочитај повеќе

Граѓаните избраа право и правдина, затоа ја избраа Гордана Сиљановска Давкова

Соопштение до јавноста Стево Пендаровски загуби. Пендаровски зад кого застанаа СДСМ и ДУИ загуби во Скопје, Битола, Прилеп, Охрид, Велес, Штип, Кавадарци, Гевгелија и во уште четириесетина општини. Граѓаните избраа право и правдина. Граѓаните ја избраа Гордана Сиљановска Давкова. Граѓаните не ги поддржуваат криминалот, корупцијата и непотизмот. Граѓаните знаат дека ако биде избран Пендаровски тоа […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Заев и власта се делегитимирани и ВМРО-ДПМНЕ е на чекор од победа

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски вечерва го посети Општиснкиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на Кисела Вода, каде што размени мислења со членовите и симпатизерите на партијата. Мицкоски при самата средба со граѓаните посочи дека Зоран Заев и власта се делегитимирани и ВМРО-ДПМНЕ е на чекор од победа на претседателските избори. Самите резултатите […]

Прочитај повеќе

Членовите на ЦК на ВМРО-ДПМНЕ се подготвени до конечна победа на претседателски избори

Соопштение до јавноста Зоран Заев и власта се целосно делегитимирани и ВМРО-ДПМНЕ е на чекор од победа на претседателските избори, констатирано е на вечерашната седница на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на која што се анализираше исходот од првиот круг на изборите за претседател на Република Македонија. Резултатите на првиот круг на изборите покажаа дека ВМРО-ДПМНЕ […]

Прочитај повеќе

Милошоски: Заев треба да прифати предвремени парламентарни избори и да му остави на народот да каже кој е за метла

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски смета дека резултатите од првиот круг на претседателските избори се најава за тоа дека власта е менлива и затоа овој прв круг најавува дека во државата постои атмосфера за политички промени. Според него, резултатите од првата рунда се црвен картон за власта. И затоа требаше да се прифати предлогот на […]

Прочитај повеќе

Најгоре