ПРЕС ЦЕНТАР

Мицкоски: Договорот со Грција е капитулантски, но таквата реалност е дело на Зоран Заев

Во емисијата „24Отворено“ при своето гостување, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски истакна дека договорот потпишан со Грција е капитулантски и е дело на Зоран Заев. -Проблемот е во самото почнување на целокупната оваа процедура. Еве ќе тргнеме од самиот почеток, ајде да видиме кој беше мотивот на Зоран Заев да тргне во една ваква авантура. […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Сомнително е што на овие избори на некои избирачки места имаше неверојатен скок на излезеноста од над 50%, овие брзи гласачи беа присутни и за референдумот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување во емисијата „24 Отворено„  овие претседателски избори ги спореди со претседателските избори во 1999 и во 2004 затоа што во 1994 и во и 2004 година  претседателските избори беа со парламентарните, во 2009 беа заедно со локалните избори. -Ние денеска на овие претседателски избори имаме 42.5 % […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Ќе мотивираме што повеќе луѓе да гласаат и да се прекине апатијата

Ние имаме граѓани кои одлучиле да се определат, во конкретниот случај одлучиле да се опредалат околу 42 проценти. Јас сум мотивиран што излегле 42,5 проценти и задоволен сум што за 6,5 проценти имам подобар резултат од тие што излегле и ја дале доверба на ВМРО-ДПМНЕ, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Христијан Мицкоски на гостувањето на телевизија […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Ќе излеземе по овие избори со понуда и решение за проблемите на граѓаните

Кога ќе излезе Христијан Мицкоски на избори, тоа ќе бидат претпоставувам предвремени парламентарни, после поразот на власта на овие претседателски избори, ќе видиме дали неопределените ќе му ја дадат својата доверба на Мицкоски или на Зоран Заев, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој рече дека ВМРО-ДПМНЕ на овие избори, заедно со Гордана Сиљановска Давкова […]

Прочитај повеќе

Мицкоски:ВМРО-ДПМНЕ во 2006-та година доби власт со 304 илјади гласа, сега на претседателските има повеќе гласови

Во емисијата „24Отворено“ гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој при своето говорење истакна дека ВМРО-ДПМНЕ во 2006-та година доби власт со 304 илјади гласа, сега на претседателските има повеќе гласови. Ќе ве потсетам дека во 2006-та година ВМРО-ДПМНЕ победи на изборите со 304.000 гласа, посочи Мицкоски. Мицкоски додаде дека ВМРО-ДПМНЕ во 2002 година со […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Заев ја зголеми својата коалиција, a му се намали драстично поддршката

Замислете сега коалицијата на Заев се зголемила во број на партии, а се намали драстично бројот на гласови од 2016 година. Нашата коалиција пак, коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ освои повеќе гласови, а во број на партии е намалена. Зборувам за гласачи кои излегле и кои гласале, на крајот на денот тоа се брои, посочи лидерот на […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Заев се фалеше дека ќе не прегази, сега видовме кој е прегазениот на овие избори

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на 24 Телевизија во емисијата 24 Отворено истакна дека Зоран Заев на митинг велеше дека не им дадовме предвремени парламентарни избори, само затоа што ќе ги прегазиме, еве сега видовме кој е прегазен на овие избори, вели тој. -Ако направите анализа и ако ги распределите мандатите според изборни единици, во […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ на овие избори освои 42.5 проценти од гласачите, на изборите во 2004 година партија ВМРО-ДПМНЕ освои 34 проценти

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостуваше на емисијата „24Отворено“ каде што потенцира дека на првиот круг од претседателските избори ВМРО-ДПМНЕ освои 42.5 проценти од гласачите, додека пак на изборите во 2004 година партијата освои 34 проценти. Мицкоски потсети дека овие претседателски избори може да ги споредуваме со претседателските избори од 1999 и 2004-тата година. Затоа […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Граѓаните не потклекнаа на лагите на власта, апсолутен губитник е Заев и СДСМ

Во денешната емисија на 24 Вести, гостува претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој говореше за исходот на првиот круг од претседателските избори. -Апсолутен губитник на овие избори е Зоран Заев и СДСМ. Не само анализа ако правиме виза ви локалните избори 2017-тата година туку и предвремените парламентарни избори 2016-та година. За мене е поважно што […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ го порази СДСМ и нивната коалиција

ВМРО-ДПМНЕ го порази секаде СДСМ во Македонија, односно Коалицијата на СДСМ ако од таа коалиција ги усклучиме овие партии кои што одлучија да им се придружат и да го поддржат нивниот кандидат како ДУИ, ДПА кои традиционално не се дел од таа коалиција, рече претседателот Христијан Мицкоски во вечерашното гостување во емисијата „24 Отворено“. Тој […]

Прочитај повеќе

Најгоре