ПРЕС ЦЕНТАР

Додека Гази Баба се гуши во огромни депонии, Јавното комунално претпријатие разнесува рекламни материјали за СДСМ

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Живко Белчев, советник од ВМРО-ДПМНЕ во Совет на Гази Баба Почитувани, Општина Гази Баба секој ден уназадува, ветените проекти на Борче Георгиевски остануваат мртво слово на хартија.  Во делови во нашата општина на граѓаните им се одзема дури и правото на чиста животна средина кое е загарантирано. […]

Прочитај повеќе

Власта е делегитимирана и мора да си замине

Соопштение до јавноста Власта е делегитимирана и мора да си замине. Зоран Заев и Стево Пендаровски заедно со нивните партнери од власта ДУИ, освоија само 42,84% од гласовите на граѓаните на Република Македонија. Гордана Силјановска Давкова и кандидатот на опозицијата во албанскиот блок ја освоија довербата на преку 53% од граѓаните. Тоа е најдобар доказ […]

Прочитај повеќе

Ниту телевизиите, ниту граѓаните се должни да ги трпат навредите на Пендаровски

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Пендаровски лаже исто како Заев. Пендаровски треба да се извини на Телма и на јавноста за изречените лаги. Го разбираме Пендаровски дека е исплашен од поразот, но чесно би било да се соочи со фактот дека граѓаните не го поддржуваат и дека нема што да понуди. […]

Прочитај повеќе

Време е граѓаните со нивниот глас да го поразат Заев, но и неговата копија наречена Стево Пендаровски

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски оствари посета на ОК на ВМРО-ДПМНЕ на Охрид каде што ги поздрави членовите и симпатизерите на партијата. На состанокот Мицкоски на граѓаните им посочи дека на 21 април граѓаните избраа право и правдина. Граѓаните не ги поддржуваат криминалот, корупцијата и непотизмот. Милиметри ни требаат, водевме на […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Кога сега би имале локални избори ВМРО-ДПМНЕ би освоила најмалку 43 градоначалници

ВМРО-ДПМНЕ го порази СДСМ секаде. Кога ние сега би симулирале локални изборни ВМРО-ДПМНЕ би имало најмалку 43 градоначалници, година и пол по локалните избори. Ако збориме од аспект на математик,а апсолутен губитник е Заев и СДСМ и не само наспроти локалните избори 2017, туку и 2016 година, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на гостувањето […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Очекуваме победа во вториот круг, голем број на граѓани се охрабруваат да се спротивстават на власта

Во денешната емисија „Отворено“ на Телевизија 24, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски рече дека очекува победа на ВМРО-ДПМНЕ и Гордана Сиљановска Давкова во вториот круг од претседателските избори. -Очекуваме победа во вториот круг, очекуваме повеќе мобилизација и на активистите и на граѓаните, затоа што голем дел од нив во изминативе денови се јавуават и ми […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Судии поротници за случајот 27-ми април си дадоа оставки зошто пресудата била однапред напишана

Политичка трговија ниту била, ниту ќе е на дневен ред кога станува збор за Специјалното јавно обвинителство, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на гостувањето на „Отворено“. Тој посочи дека власта треба да прифати сугестии на ВМРО-ДПМНЕ за законот за јавно обвинителство за да покаже дека има волја од нивна страна. Мицкоски укажа дека треба […]

Прочитај повеќе

Мицкоски до Чадиковски: Прашајте го Заев дали ќе понесе одговорност што ги загуби овие избори

На прашањето упатено кон претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски дали ќе се повлече од претседателското место од партијата доколку Сиљановска изгуби на претседателските избори, тој истакна дека поголемо прашање треба да му биде поставено на оној кој што во 2016 година кажа дека доколку изгуби ќе ја напушти политиката. -После првиот круг од претседателските избори, […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Ние нема да нудиме романтизам на Албанците, а да немаат луѓето водовод и канализација како што е реалноста сега

Ние нема да даваме национал – романтични понуди, не правиме разлика меѓу граѓаните. Ние по етнички состав не ги делиме граѓаните. Ние нудиме за сите граѓани иднина, вистински проекти. Национал-романтичарски платформи не се својствени за нас. Ова го истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на 24 телевизија. -Треба реални понуди за сите и за Албанците. […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Како Заев сега вели ја разбрал пораката, а пред две години велеше има двајца министри корумпирани и уште не ги смени

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на 24 Телевизија во емисијата „Отворено“ истакна дека Заев пред две години велеше дека двајца негови министри се под истрага за сомнеж за корупција, а две години потоа ние не ги видовме кои се тие министри. -Овој истиов човек велеше во оние последниве скандали за Фондот за технолошки развој, кога […]

Прочитај повеќе

Најгоре