ПРЕС ЦЕНТАР

Мицкоски: Имаме јасна визија како Македонија треба да изгледа за 10 години, како да биде технолошки тигар на Балканот

Во интервју за Независен весник претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека партијата има јасна визија како Македонија треба да изгледа за 10 години, како да биде технолошки тигар на Балканот. -Понудивте програма, ја нарековте „живот“, преку која требаше да се борите против слабостите на претходната влада. Вие сте веќе две години на власт и, […]

Прочитај повеќе

Мицкоски за Независен: Имаме нагорен тренд во поддршката кај граѓаните, очекуваме повеќе гласови

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за Независен весник вели дека партијата има нагорен тренд во поддршака кај граѓаните и во вториот круг од претседателските избори очекува повеќе гласови. -Би рекол дека определена група граѓани одлучија да апстинираат во првиот круг, а одредена група одлучија да гласаат, и тоа е некаде околу 42 проценти. Тоа […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Политиките на власта се поразени на изборите, очекувам дека премиерот конечно ќе го одржи зборот и ќе распише предвремени парламентарни избори

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за Независен весник вели дека политиките на власта се поразени на изборите, а тој лично очекува дека премиерот конечно ќе го одржи зборот и ќе распише предвремени парламентарни избори. -ВМРО-ДПМНЕ во минатото, а претпоставувам и во иднина, ќе флуктуира во одреден дијапазон гласови, јас би оценил дека тоа […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Цензус ќе има, а Гордана Силјановска Давкова е идниот претседател на Република Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за Независен вели дека е убеден дека ќе биде исполнет цензусот во вториот круг на претседателските избори и дека професорката Гордана Силјановска Давкова ќе биде идниот претседател на државата. -Jас лично не можам да му верувам на Зоран Заев, затоа што тој досега брутално се коцка со вистината, […]

Прочитај повеќе

Интервју со Христијан Мицкоски: Убеден сум, ќе има цензус

Интервју со претседателот ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за порталот Независен Тврдите дека нема да одите на бојкот во вториот круг, а по тесната разлика со СДСМ, веројатно, немате ни причина за тоа. Ама, како ќе се справите со бојкотирачите во своите редови кои отворено повикуваа на апстиненција уште во првиот круг? Ќе ги исклучувате ли и […]

Прочитај повеќе

Арсовски: Владејачката коалиција загуби над 200 илјади гласови

Владејачката СДСМ загубила над 200 илјади гласови на претседателските избори кои се одржаа на 21 април, споредбено со локалните избори 2017-та година, констатираше портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски. Имено тој посочувајќи ја излезеноста и поддршката која ја добила владечката коалиција на СДСМ и ДУИ истакна дека е огромен падот во поддршката на власта и граѓаните […]

Прочитај повеќе

Арсовски: Граѓаните го загубија стравот од Зоран Заев и СДСМ

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски во своето гостување во емисијата Клик Плус на ТВ 21 им честиташе на граѓаните на Република Македонија поради тоа што според него тие веќе го загубиле стравот од власта на Зоран Заев и СДСМ, и кај граѓаните повеќе не поминуваат ниту заканите, ниту уцените, ниту притисоците од власта. -Би сакал […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Оваа власт повеќе нема кредибилитет

Бев вечерва во победнички Аеродром. Кога за само две години ќе изгубите 40 проценти од гласовите тоа е видлива криза на кредибилитетот. Власта нема кредибилитет, напиша на Фејсбук, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Прочитај повеќе

Мицкоски: Народот е на нозе и огромното мнозинство се спротивставува на оваа деспотска власт

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари посета во ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Бутел каде ги поздрави членовите и симпатизерите на партијата. -Во Бутел победуваме. Народот е на нозе и огромното мнозинство се спротивставува на оваа деспотска власт. Ни треба милиметар повеќе за победа на деспотот, за победа на правдата и ставање крај […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Со акламација во мафијашки стил го одбраа Стево да им биде кандидат, додека Гордана ја избра нашето членство и ја поддржаа граѓаните

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостуваше во централниот дневник на Канал 5 каде што посочи дека Гордана Силјановска Давкова е избрана од членовите на партијата и граѓаните ја поддржаа, додека Стево беше избран на мафијашки стил кој е препознатлив за СДСМ. -ВМРО-ДПМНЕ и идниот претседател Гордана Силјановска Давкова имаат договор со граѓаните на Република Македонија. […]

Прочитај повеќе

Најгоре