ПРЕС ЦЕНТАР

Зоран Заев и Стево Пендаровски ја уништија економијата

Соопштение до јавноста Зоран Заев и Стево Пендаровски ја уништија економијата. Република Македонија тоне со СДСМ на власт. Нема семејство во државата кое не се соочува со проблеми предизвикани од оваа власт. 500.000 граѓани живеат на прагот на сиромаштија. Власта наместо да создава можности за развој, дополнително ја урнисува државата. И додека граѓаните едвај врзуваат […]

Прочитај повеќе

Македонските земјоделци се достоинствени луѓе кои не го прифаќаат потценувањето на власта

Куклиш се крева над неправдите. Македонските земјоделци се достоинствени луѓе кои не го прифаќаат потценувањето на власта. Куклиш е место на честити луѓе домаќини кои бараат промени, кои го бараат она што им следува, стабилност, почит и поддршка од државата каква што заслужуваат за нивната мака и труд. Македонија е создадена како земја на среќни […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Време е да се чуе народот, гласот на народот за неправдите, за променетото име, за идентитетот, за криминалот

Народот веќе не може да биде излажан, тој целосно е свесен за невистините на власта, и потребата да се избориме за правда, напиша на Фејбук, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. -Затоа што токму народот повеќе не се согласува со политичари кои не ја говорат вистината, со власт која создава апатија и разочараност. Време е да […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Нема семејство кое не се соочува со сериозни проблеми, но има надеж, мора и може да биде подобро

Денес имав чест да бидам во Црешево, општина Гази Баба. На граѓаните им го честитав големиот Христијански празник Воскресение Христово Велигден. Овој ден нека донесе среќа, добро здравје, и биреќет за секое семејство, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. -Жалната вистина за Македонија е дека денес граѓаните живеат лошо, со стегнати срца, со кнедла во […]

Прочитај повеќе

Мицкоски:Очекувам да има цензус на 5-ти мај, Силјановска Давкова е следниот претседател на Република Македонија

Интегрален текст од изјава за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Ја користам оваа прилика на сите правосолавни христијани, кои што денеска го празнуваат Христовото Воскресение – Велигден, да им го честитам празникот, да им посакам, многу здравје, среќа, љубов, берикет за нив, нивните семејства, да се радуваат да празнуваат да бидат задоволни од тоа […]

Прочитај повеќе

Честитка по повод празникот Воскресение Христово Велигден од Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски

Дозволете ми во мое лично име и во името на ВМРО-ДПМНЕ на сите православни верници да им го честитам празникот Воскресение Христово, Велигден. На најголемиот христијански празник посакувам многу здравје, благодет, среќа и љубов. Овој голем ден, кога доброто го победи злото, кога љубовта ја победи омразата, а животот смртта нека биде пример за тоа […]

Прочитај повеќе

Заев не се извини за злоделата кои СДСМ ги има нанесено Битола, битолчани ќе се кренат против неправдите и ќе се изборат за правда за Македонија

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари посета на Битола, при што се сретна со голем број на граѓани. Мицкоски пред присутните посочи власта соочена со пораз веќе започна со заканите, уцени и притисоците, и затоа побара од битолчани да не попуштаат, затоа што деспотот е на колена и месеци се во […]

Прочитај повеќе

Деспотот е на колена и ни треба победа до која ни недостасуваат само уште неколку чекори- ќе донесеме правда која толку многу и треба на Македонија

Во вториот круг повторно ќе победиме во Могила. Денес ги посетив жителите на оваа општина каде велат притисоците од власта овде по првиот круг од изборите се големи, но колку тие повеќе притискаат, ние толку повеќе ќе ги поразиме на 5 мај, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. -А поразот не е само поради одземенето […]

Прочитај повеќе

Мицкоски од Прилеп: Кога Заев ја говореше вистината – Тогаш кога велеше дека блескаме или сега кога вели ќе имало метла? И тогаш и сега лаже!

Денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари посета на Прилеп, при што се сретна со голем број на граѓани. Мицкоски од Прилеп кажа дека Зоран Заев постојано ги лаже граѓаните за тоа дека Македонија оди напред, а во реалноста всушност стагнира. Мицкоски потенцира дека ВМРО-ДПМНЕ е на чекор до победата над неправдите и потребно е […]

Прочитај повеќе

Мицкоски за Заев: Не може политичар кој има куп обвиненија во минатото денес да го реформира судството

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервјуто дадено за Независен весник вели дека не е можно политичар кој има куп обвиненија во минатото денес да го реформира судството. -Ама нели викаа дека имаме „сваровски-судство“ и дека имаат решение за тоа. И народот ги изгласа. Се сеќавате дека Заев предводникот бојадисуваше и мачкаше згради – немало […]

Прочитај повеќе

Најгоре