ПРЕС ЦЕНТАР

Победата на професорката Сиљановска Давкова ќе ги донесе правдата и промените во Република Македонија

Интегрален текст од изјава за медиуми на Орце Ѓорѓиевски – член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Денеска сме во Прилеп каде што најпрво имаме штанд со промотивен материјал со кој што ги запознаваме граѓаните овде ширум Прилеп за платформата и програмата на проф. д-р Гордана Сиљановска Давкова за овие претседателски избори, овој штанд го имаме […]

Прочитај повеќе

Стоилковски: Пендаровски бега од ТВ дуели, свесен е дека граѓаните не веруваат веќе во неговите лаги

Интегрален текст од изјава за медиуми на Наум Стоилковски – Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Стево Пендаровски соочен со лагите и прашањата бега од ТВ дуели. За само една недела Пендаровски по втор пат бега и откажува телевизиски дуел со Гордана Сиљановска Давкова на македонските медиуми! Почитувани сите знаат зошто Пендаровски бега од вакви соочувања Пендаровски […]

Прочитај повеќе

Ѓорчев : Цените на бензините и дизелот се превисоки, веднаш да се укине дополнителната акциза на Заев и Тевдовски

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Владимир Ѓорчев, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани присутни , со најновото зголемување на цените на бензините и дизелот директно е засегната економијата но и сите граѓани на Република Македонија , засегнато е стопанството, загнати се фирмите, засегнати се луѓето и семејните буџети.  Откакако е СДСМ дојден […]

Прочитај повеќе

Арсовски: Поради губењето на поддршката кај граѓаните, Заев и Пендаровски прибегнаа кон полнење на кутии за претседателските избори

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Стево Пендаровски и Зоран Заев ја изгубија поддршката кај граѓаните, затоа прибегнаа и посегнаа кон полнење кутии кое што е против законско дејствие казниво согласно Кривичниот Законик на Република Македонија. Според извештајот на ДИК во гласачкото место 0816 во населеното место […]

Прочитај повеќе

Глас за Пендаровски е глас за Заев и глас за коруптивната шема по принципот – „едно евро за црквата, едно евро за Вицето“

Соопштение до јавноста Стево Пендаровски е ист како Зоран  Заев. Глас за Пендаровски е глас за Заев и глас за коруптивната шема по принципот – „едно евро за црквата, едно евро за Вицето“. Целата македонска јавност го виде Зоран Заев како бара мито од 1 евро по квадратен метар за легализација на земјиште, работа која […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Победата на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде уште поголема во вториот круг од претседателските избори

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните на општина Петровец. Мицкоски истакна дека тука во победнички Петровец како и во цела Македонија очекува победата на ВМРО-ДПМНЕ да биде уште поголема во вториот круг од претседателските избори бидејќи овој пат граѓаните не одлучуваат само кој ќе биде идниот претседател на Република […]

Прочитај повеќе

Граѓаните се исправаат над неправдите, се противат на тешкото време кое го донесе оваа власт

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски беше во Миравци, Гевгелија. -Се повеќе граѓани се исправаат над неправдите, се противат на тешкото време кое го донесе оваа власт. Не е сеедно каква одлука ќе донесете, од таа одлука зависи заедничката иднина. Или ќе прифатите во ваше име да одлучуваат неспособни политичари од власта кои се однесуваат неодговорно […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Очекуваме двоен триумф во Ново Село на 5 мај

Интегрален текст од изјава за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Денеска продолжувме овде во Ново Село, победничко Ново Село очекуваме на 5 мај победата којашто беше во првиот круг да биде уште поголема, ВМРО-ДПМНЕ да добие градоначалник, Гордана Силјановска Давкова идниот претседател практично да ја потврди победата којашто беше исто така во […]

Прочитај повеќе

Метлата на Заев е новото „за живот во Македонија”, овој пат граѓаните нема да ги излаже

Интервју на претседателот ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за порталот Press24 Press24: Како ги минувате Велигденските празнувања, гледаме дека сте присутни и на терен меѓу граѓаните? Се трудам онолку коку што можам минимумот слободно време да ги посветам на семејството, моите двајца синови Антониј и Јован, и сопругата. За дочекот на Велигден бев со сопругата во црквата […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Со овие избори се определува иднината на Република Македонија

Соопштение до јавноста Вчера претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски го посети струмичко, Куклиш каде што оствари средба со граѓани. При што им се заблагодари што во толкав голем број дошле за да разговараат со него за нивните проблеми и исто така им го честита и големиот христијански празник Велигден. Сакам да ја искористам оваа […]

Прочитај повеќе

Најгоре