ПРЕС ЦЕНТАР

Арсовски: Заев и Пендаровски ќе одговараат за полнењето кутии на претседателските избори

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Зоран Заев и Стево Пендаровски ја изгубија поддршката од граѓаните. Полнењето кутии е она што најдобро го прават и најдобро го знаат кога немаат поддршка. Вчера поднесовме кривична пријава против 10 лица за нерегуларности, односно полнење кутии на избирачко место 0816 […]

Прочитај повеќе

Ѓорчев: Новата влада на Мицкоски ќе го укине покачувањето на акцизата за горивата наметнато од Заев

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Владимир Ѓорчев, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Новата Влада на ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски во првите 100 дена ќе ја укине дополнителната акциза на горивата воведена од владата на Заев и Тевдовски. Јасно е дека цените на горивата отидоа горе и тоа како ги засега […]

Прочитај повеќе

Честитка по повод Меѓународниот ден на трудот, 1 Мај од Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски.

Дозволете ми да го честитам Меѓународниот ден на трудот 1 мај на сите кои со својот труд, ангажман, лична заложба и сила обезбедуваат егзистенција за себе и за своите семејства, на сите работни луѓе кои  со своите раце креираат додадена вредност за себе и за нашата држава. Без работникот нема економија. Затоа работникот треба да […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Заев молел во Берлин да не објавуваат дека Македонија нема да добие датум за преговори

Интервју на претседателот ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за порталот Република На 5 мај народот гласно ќе зборува со пенкалото во рака и ќе го заокружи бројот пред името на претседателот на Република Македонија, Гордана Силјановска Давкова – вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој верува во убедлива победа на вториот круг од овие претседателски избори, но […]

Прочитај повеќе

Земја водена од аболицирани криминалци кои работат по принципот „евро за црквата, евро за вице” нема да станe дел од ЕУ

Соопштение до јавноста Македонија минатиот јуни не доби датум за преговори. Датум за преговори нема да добиеме ниту овој јуни. Земја која е закована на дното на листите за корупција не може да се надева на членство во ЕУ. Земја водена од аболицирани криминалци кои работат по принципот „евро за црквата, евро за вице” нема […]

Прочитај повеќе

Мицкоски од Кочани: Јас сум убеден дека на 5 мај граѓаните ќе ги победат транзицините политичари кои не прават ништо добро за граѓаните на Македонија

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан  Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните на општина Кочани, Кочанско Оризари и општина Чешиново Облешево. На средбата во Кочани претседателот Мицкоски истакна дека 21 април граѓаните со поддршка за кандидатот за претседател на Република Македонија Проф. д-р Гордана Сиљановска Давкова го победиле злото, како и вистината наспроти лагата, […]

Прочитај повеќе

Време е за ново време каде ќе победи правдата, честитоста и вистинскиот напредок

Победничко Облешево и целата општина Чешиново Облешево се крева против неправдите. Нема да подлегне на лагите на власта, истакна лидерот на ВМРО- ДПМНЕ Христијан Мицкоски. -И ним им е јасно дека паѓаат. Пендаровски го плаши народот да не дозволеле да победи Силјановска зошто тогаш ќе имало парламентарни избори на кои ќе победело ВМРО- ДПМНЕ. Значи […]

Прочитај повеќе

Заедно со граѓаните ќе победиме на 5-ти мај и ќе ги донесеме промените во Република Македонија

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски денеска оствари средба со жителите на населбата Сењак во Штип. Пред присутните граѓани Мицкоски истакна благодарност за поддршката за кандидатот за претседател Проф. д-р Гордана Сиљановска Давкова и побара уште помасовна поддршка и запечатување на победата на Сиљановска Давкова во вториот круг на 5 мај. Мицкоски […]

Прочитај повеќе

Победата на професорката Сиљановска Давкова ќе ги донесе правдата и промените во Република Македонија

Интегрален текст од изјава за медиуми на Орце Ѓорѓиевски – член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Денеска сме во Прилеп каде што најпрво имаме штанд со промотивен материјал со кој што ги запознаваме граѓаните овде ширум Прилеп за платформата и програмата на проф. д-р Гордана Сиљановска Давкова за овие претседателски избори, овој штанд го имаме […]

Прочитај повеќе

Стоилковски: Пендаровски бега од ТВ дуели, свесен е дека граѓаните не веруваат веќе во неговите лаги

Интегрален текст од изјава за медиуми на Наум Стоилковски – Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Стево Пендаровски соочен со лагите и прашањата бега од ТВ дуели. За само една недела Пендаровски по втор пат бега и откажува телевизиски дуел со Гордана Сиљановска Давкова на македонските медиуми! Почитувани сите знаат зошто Пендаровски бега од вакви соочувања Пендаровски […]

Прочитај повеќе

Најгоре