ПРЕС ЦЕНТАР

Арсовски: Пратеничката од СДСМ, Катерина Кузмановска од Струмица, ја вработила својата ќерка Марија Кузмановска на Гинекологија во Скопје

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Лицемерието во СДСМ нема крај. Нивните функционери немаат ниту срам ниту перде. Заев ја лажеше целата јавност дека ќе се спротивстави на непотизмот кој што ги зафати изминатите месеци. Почитувани, Непотизмот не само што не прекина, туку и продолжи да се […]

Прочитај повеќе

Одговори на новинарски прашања на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ

Прашање: После празниците, работната група на ВМРО-ДПМНЕ ќе достави до Министерство за правда во однос на Законот за јавно обвинителство, во поглед на делот каде што се определува дека државниот обвинител Љубомир Јовевски ќе одлучува кои предмети кај кои јавни обвинители ќе бидат распределени? Одговор: Ние ја цениме размената на мислења помеѓу правниот тим односно […]

Прочитај повеќе

Стоилковски: СДСМ, Пендаровски и Заев ги злоупотребуваат позициите на државата и го кршат Изборниот законик

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Продолжуваат злоупотребите на СДСМ во оваа изборна кампања за избор за претседател за 2019-та година. Продолжуваат злоупотребите и на функциите и на државните ресурси Стево Пендаровски затоа секако нема ниеден збор. Почитувани, СДСМ ги злоупотребува позициите на државата како министри и […]

Прочитај повеќе

Мисајловски: Во недела двојна победа, и за Сиљановска и за Стоилков

Интегрален текст од изјава за медиуми на Владо Мисајловски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Денеска имаме една убава прилика, една убава можност тука во пазарот во Ново Село да разговараме со граѓаните, да ги замолиме повторно да излезат на претстојните избори како што сите знаеме во Ново Село имаме локални и претседателски избори. Имаме одличен кандидат […]

Прочитај повеќе

Николоски: Победата на Сиљановска на 5-ти мај ќе значи пад на оваа влада, брзи предвремени избори и формирање на влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Александар Николоски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, На еден ден пред завршувањето на кампањата за претседателските избори, сакаме да одржиме една прес конференција која што е практично предупредување за она што ќе следува во следниот период во Република Македонија. Имено желбата за интеграција во ЕУ е основна и […]

Прочитај повеќе

Заев и Пендаровски ги лажат граѓаните цела година дека во јуни ќе почнат преговорите за влез во ЕУ

Соопштение до јавноста Република Македонија повторно извиси, Заев и Пендаровски не добија датум за почеток на преговори во јуни оваа година. Заев и Пендаровски ги лажат граѓаните цела година дека во јуни ќе почнат преговорите за влез во ЕУ. Заев и Пендаровски добија ладен туш. Во ЕУ не се оди со криминалните шеми – „евро […]

Прочитај повеќе

Николоски: Никој не му верува на Заев за најавените промени зошто тој прв треба да биде изметен со метлата

СДСМ има ангажирано на изборите странска куќа за односи со јавност и маркетинг и тие му имаат речено да најави промени. А ова поминува кога има личност која има кредибилитет, и таква личност може да најави промени, а не личност како Зоран Заев, рече Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ на гостувањето на телевизија Алфа коментирајќи […]

Прочитај повеќе

Николоски: На 5 мај ќе победи Македонија и Силјановска

Македонија ќе победи на 5 мај затоа што на Македонија и е потребна правда, рече потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на гостувањето на телевизијата Алфа. -Правда во Македонија и е потребна во секој сегмент на животот, во судството, обвинителството, во јавната администрација, во економијата, образованието, здравството, правда е потребна за секој граѓанин затоа мислам дека […]

Прочитај повеќе

Николоски: Победата на Силјановска е пад за Заев

Во измининатава година имаше многу лажни вести. Една од нив е и за меѓународна изолација на ВМРО-ДПМНЕ, но таа приказна пукна како балон, како еден од спотовите во кои е прикажана политиката на СДСМ. Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Силјановска на пример има поддршка од Европската народна партија, од германската ЦДУ. Нешто што не гледаме […]

Прочитај повеќе

Зоран Заев потврди дека се плаши од соочување со граѓаните на предвремени парламентарни избори

Соопштение до јавноста, реакција на интервјуто на Зоран Заев за 24 Телевизија Зоран Заев вечерва само потврди дека се плаши од соочување со граѓаните на предвремени парламентарни избори. Тој се плаши затоа што виде уште во првиот круг дека граѓаните се против неговиот криминално коруптивен начин на владеење. Целата македонска јавност беше сведок на паниката […]

Прочитај повеќе

Најгоре