ПРЕС ЦЕНТАР

Граѓаните ќе ја изберат професорката Сиљановска Давкова за претседател и ќе ги победат неправдите и криминалите на СДСМ и Заев

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните на општина Крива Паланка. На средбата Мицкоски посочи дека во вториот круг од претседателските избори, граѓаните на Крива Паланка ќе изберат жена за претседател, со што ќе се победат сите неправди а со тоа ќе биде поразен криминалот и корупцијата која моментално […]

Прочитај повеќе

ВМРО-ДПМНЕ поднесе Кривична пријава против Петре Шилегов за злоупотреба на службена должност и поткуп при избори и гласање

Интегрален текст од изјава за медиуми на Светлана Колариќ Почитувани, ВМРО-ДПМНЕ денеска поднесува Кривична пријава против Петре Шилегов, градоначалник на Скопје и две непознати правни лица, за Злоупотреба на службена должност и овластување, како и несовесно работење согласно член 353 од КЗ, потоа за Бесправно градење чл. 244 од КЗ, како и Поткуп при избори […]

Прочитај повеќе

ОК ВМРО-ДПМНЕ Кавадарци: На 5 мај ќе победи правото и правдата во Македонија, граѓаните заслужуваат да живеат достоинствено и мирно

Интегрален текст од прес конференција за медиуми Стојанчо Рамов, член на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Кавадарци Почитувани сограѓани, Ни преостануваат само уште 2 дена до вториот круг од претседателските избори. Народот ги препозна лагите и манипулациите на оваа власт уште во првиот круг. Победивме во 47 општини, а од недела натаму нема да биде исто во […]

Прочитај повеќе

На 5-ти мај да покажеме дека на државата и се потребни правда и правдина и да ја дадеме поддршката за професорката Сиљановска Давкова

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Игор Здравковски, Претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Велес Почитувани, Најнапред сакам да Ви ги честитам велигденските и првомајските празници со искрени желби за подобар и подостоинствен живот. Во недела Македонија ќе одлучи дали сакаме да бидеме тоа што сме Македонци, дали сакаме да живееме во државата во […]

Прочитај повеќе

Томовски: Јавното Oбвинителство да го повика Заев врз основа на допрен глас и да поведе постапка за неговото оневозможување на правдата

Интегрален текст од изјава за медиуми на Ивица Томовски Почитувани, Зоран Заев вчера призна дека сторил кривично дело и ја попречил правдата. Според неговото признание со предвременото откривање на криминалот на двајца негови функционери, Заев оневозможил истрагата да финишира со докази со кои криминалците би одговарале за тоа што го сториле. Самиот Заев вчера призна […]

Прочитај повеќе

Арсовски: Пратеничката од СДСМ, Катерина Кузмановска од Струмица, ја вработила својата ќерка Марија Кузмановска на Гинекологија во Скопје

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Лицемерието во СДСМ нема крај. Нивните функционери немаат ниту срам ниту перде. Заев ја лажеше целата јавност дека ќе се спротивстави на непотизмот кој што ги зафати изминатите месеци. Почитувани, Непотизмот не само што не прекина, туку и продолжи да се […]

Прочитај повеќе

Одговори на новинарски прашања на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ

Прашање: После празниците, работната група на ВМРО-ДПМНЕ ќе достави до Министерство за правда во однос на Законот за јавно обвинителство, во поглед на делот каде што се определува дека државниот обвинител Љубомир Јовевски ќе одлучува кои предмети кај кои јавни обвинители ќе бидат распределени? Одговор: Ние ја цениме размената на мислења помеѓу правниот тим односно […]

Прочитај повеќе

Стоилковски: СДСМ, Пендаровски и Заев ги злоупотребуваат позициите на државата и го кршат Изборниот законик

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Продолжуваат злоупотребите на СДСМ во оваа изборна кампања за избор за претседател за 2019-та година. Продолжуваат злоупотребите и на функциите и на државните ресурси Стево Пендаровски затоа секако нема ниеден збор. Почитувани, СДСМ ги злоупотребува позициите на државата како министри и […]

Прочитај повеќе

Мисајловски: Во недела двојна победа, и за Сиљановска и за Стоилков

Интегрален текст од изјава за медиуми на Владо Мисајловски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Денеска имаме една убава прилика, една убава можност тука во пазарот во Ново Село да разговараме со граѓаните, да ги замолиме повторно да излезат на претстојните избори како што сите знаеме во Ново Село имаме локални и претседателски избори. Имаме одличен кандидат […]

Прочитај повеќе

Николоски: Победата на Сиљановска на 5-ти мај ќе значи пад на оваа влада, брзи предвремени избори и формирање на влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Александар Николоски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, На еден ден пред завршувањето на кампањата за претседателските избори, сакаме да одржиме една прес конференција која што е практично предупредување за она што ќе следува во следниот период во Република Македонија. Имено желбата за интеграција во ЕУ е основна и […]

Прочитај повеќе

Најгоре