Говори

Денеска е денот кога граѓаните треба гласно да зборуваат со пенкалото во рака, позади гласачката кутија

Интегрален текст од изјава за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, После 5 недели кампања, меѓу првиот и вториот круг, по поминати повеќе од 13.000 километри низ Македонија, можам да заклучам дека денеска е денот кога граѓаните треба гласно да зборуваат со пенкалото во рака, позади гласачката кутија. Дали се ЗА ова секојдневие кое […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Гласот за Гордана Силјановска е глас за исправена Македонија, со кичма, гордост и достоинство

Интегрален текст од обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Добровечер Македонијо, добравечер вистинска, горда, достоинствена и честита Македонијо. Добровечер и добредојдовте на овој величенствен ден кога им кажуваме на овие спроти нас дека на 21 Април, а потоа на 5 Мај победува Македонија и професорката Гордана Силјановска Давкова заедно со народот. Добровечер Скопје. Велеше […]

Прочитај повеќе

Младите ќе бидат клучната сила во нашата борба за подобра Македонија, заедно ќе се избориме

Интегрален текст од обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Добар ден за претседателот на Унијата на Млади сили на ВМРО-ДПМНЕ Јован Јаулески, Добар ден за  членовите на Извршниот Комитет на Унијата на Млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, Добар ден за членовите на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Добар ден на сите вас денеска кои што сте […]

Прочитај повеќе

Битката против Заевизмот е битка за Македонија, ќе го победиме заедно

Интегрален текст од обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувана претседателке на Унијата на Жени на ВМРО-ДПМНЕ, Благица Ласовска, Почитувана професорке Гордана Силјановска Давкова кандидат за претседател и иден  претседател   на Република Македонија, Почитувани членови на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ,почитувани пратеници, почитувани членки на извршниот комитет на Унијатата на жени на ВМРО ДПМНЕ, почитувани членови на Централниот […]

Прочитај повеќе

Николоски во Брисел: Прашањето што се поставува е каква е користа за ЕУ од Владата која нема поддршка од народот и потпишува договор кој е лош и не може да биде прифатен од народот

Интегрален текст од говор на Александар Николоски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани дами и господа, ваши екселенции, драги пријатели, Ми претставува огромна чест да се обратам на оваа конференција и би сакал да ви се заблагодарам за можноста. Соработката помеѓу Западен Балкан и ЕУ е клучна за стабилноста на регионот. Само јасен пат кон членството во ЕУ […]

Прочитај повеќе

Народот ја избра битката за Македонија, СДСМ ќе доживее дебакл на следните избори

Добар ден, Добар ден горда Македонијо, Добар ден комитско Кавадарци, Добар ден роднини, пријатели и соседи, Еден политичар кој за себе говореше дека бил изгубен во времето и ќе го барал семето, молејќи да не му ја чепкаме гитарата и жиците од гитарата, колнејќи се бесрамно во дедовината, татковината, во своите деца онака мртов ладен, […]

Прочитај повеќе