Говори

Мицкоски: Завршува времето на арамиите, измамниците и октопод политичарите, Македонија не може да си дозволи уште некој месец под владеење на Зоран Заев

 Интегрален текст од обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Овие се тешки денови, денови кога практоично, треба да се набере она кое што претходно било посаденено, негувано. А потоа доаѓа, претпоставувам уште потешкиот дел кој што беше главен проблем изминативе години, а тоа е, тоа што е набрано да се продаде и да се […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Немаме друга опција освен да го обновиме нашиот економски, правен, социјален и политички систем

Интегрален текст од обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Мој драг пријател Јоханес, Драга Катерина, Драг Јован, Учесници, Добредојдовте во нашиот прекрасниот град Скопје, каде во текот на следните неколку дена ќе имате можност да разговарате за круцијални прашања поврзани со иднината на нашиот заеднички континент. Пред сè, дозволете ми прво да и се […]

Прочитај повеќе

Мицкоски од Битола: Ќе одговараат арамиите на власт, апсолутна правда мора да има

Интегрален текст од обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, И тоа нивно плескање кое што ни го кажуваат секојдневно преку оние скапо платени кампањи на социјалните медиуми каде што трошат претпоставувам рекетирани пари бидејќи ги нема никаде на извештаите од Министерствата и институциите тие средства кои што се наменети за спонзорирани објави од […]

Прочитај повеќе

Катица Јанева и СЈО единствено служеа како алатка за политички прогон, селективна правда и бранење на криминалите на Зоран Заев и СДСМ

 Интегрален текст од говор на  Никола Мицевски, координатор на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието на Република Македонија Почитувани колеги, почитувани медиуми и почитувана македонска јавност, Очигледно колегата од СДСМ ја згреши темата, затоа што денеска на тема е разрешувањето на специјалниот јавен обвинител Катица Јанева, а не разрешувањето на специјалниот јавен обвинител Христијан Мицкоски. […]

Прочитај повеќе

Мора да се стави крај на егздусот кој го донесе СДСМ, а првиот чекор е да се стави крај на оваа политичка каста на власт!

Интегрален текст од обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Добровечер за Унијата на Жени на ВМРО-ДПМНЕ, голем поздрав до претседателката на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ, Поздрав и добровечер до претседателката на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ овде во Гази Баба, Добровечер и голем поздрав до претседателот на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМЕ во Гази […]

Прочитај повеќе

Оваа влада е најголемиот непријател на правдата, револуцијата на Заев се претвори во диктатура

Интегрален текст од обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Добровечер Штип, Добровечер до Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Штип, Добровечер до Унијата  ветерани на ВМРО-ДПМНЕ, Добровечер до Унијата на жени, до Унијата на млади сили Добра Вечер до сите штипјани коишто одлучија вечерта да ја поминат со нас одбележувајќи 29 години од формирањето на општинскиот […]

Прочитај повеќе