Говори

Мицкоски: Нема компромис во борбата против криминалот,предлагаме закон со кој ќе се заштити правдата

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани претставници на медиуми, Почитувани присутни, ВМРО-ДПМНЕ водејќи се од следниве принципи владеење на правото, почитување на законите, почитување на Уставот, анализа на меѓународното применливо право, а имајќи ја во предвид вистинската намера на Владата предводена од СДСМ со носење на насилнички […]

Прочитај повеќе

ПОДЕМ е нашиот верен сојузник и партнер во нашата борба за подобра иднина

Интегрален текст од обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитуван претседателе на Партијата на обединети демократи на Македонија ПОДЕМ д-р Живко Јанкулоски, Почитувани членови, почитувани поддржувачи, Почитувани гости и присутни, Велат ако нешто трае повеќе од една година значи дека ветува дека може да се постигне многу, кога тоа нештото трае 5 години значи […]

Прочитај повеќе

Мицкоски:Целта нa ВМРО-ДПМНЕ е обнова на Република Македонија

Интегрален текст од обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани членови на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Почитувани членови на Унијата на Жени и Унијата на Млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, Почитувани основачи и ветерани на ВМРО-ДПМНЕ, Почитувани пратеници, почитувани поранешни пратеници во Собранието на Република Македонија, Почитувани градоначалници, почитувани поранешни градоначалници предложени од ВМРО-ДПМНЕ, Драги […]

Прочитај повеќе

Денеска е денот кога граѓаните треба гласно да зборуваат со пенкалото во рака, позади гласачката кутија

Интегрален текст од изјава за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, После 5 недели кампања, меѓу првиот и вториот круг, по поминати повеќе од 13.000 километри низ Македонија, можам да заклучам дека денеска е денот кога граѓаните треба гласно да зборуваат со пенкалото во рака, позади гласачката кутија. Дали се ЗА ова секојдневие кое […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Гласот за Гордана Силјановска е глас за исправена Македонија, со кичма, гордост и достоинство

Интегрален текст од обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Добровечер Македонијо, добравечер вистинска, горда, достоинствена и честита Македонијо. Добровечер и добредојдовте на овој величенствен ден кога им кажуваме на овие спроти нас дека на 21 Април, а потоа на 5 Мај победува Македонија и професорката Гордана Силјановска Давкова заедно со народот. Добровечер Скопје. Велеше […]

Прочитај повеќе

Младите ќе бидат клучната сила во нашата борба за подобра Македонија, заедно ќе се избориме

Интегрален текст од обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Добар ден за претседателот на Унијата на Млади сили на ВМРО-ДПМНЕ Јован Јаулески, Добар ден за  членовите на Извршниот Комитет на Унијата на Млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, Добар ден за членовите на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Добар ден на сите вас денеска кои што сте […]

Прочитај повеќе

Битката против Заевизмот е битка за Македонија, ќе го победиме заедно

Интегрален текст од обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувана претседателке на Унијата на Жени на ВМРО-ДПМНЕ, Благица Ласовска, Почитувана професорке Гордана Силјановска Давкова кандидат за претседател и иден  претседател   на Република Македонија, Почитувани членови на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ,почитувани пратеници, почитувани членки на извршниот комитет на Унијатата на жени на ВМРО ДПМНЕ, почитувани членови на Централниот […]

Прочитај повеќе

Николоски во Брисел: Прашањето што се поставува е каква е користа за ЕУ од Владата која нема поддршка од народот и потпишува договор кој е лош и не може да биде прифатен од народот

Интегрален текст од говор на Александар Николоски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани дами и господа, ваши екселенции, драги пријатели, Ми претставува огромна чест да се обратам на оваа конференција и би сакал да ви се заблагодарам за можноста. Соработката помеѓу Западен Балкан и ЕУ е клучна за стабилноста на регионот. Само јасен пат кон членството во ЕУ […]

Прочитај повеќе

Народот ја избра битката за Македонија, СДСМ ќе доживее дебакл на следните избори

Добар ден, Добар ден горда Македонијо, Добар ден комитско Кавадарци, Добар ден роднини, пријатели и соседи, Еден политичар кој за себе говореше дека бил изгубен во времето и ќе го барал семето, молејќи да не му ја чепкаме гитарата и жиците од гитарата, колнејќи се бесрамно во дедовината, татковината, во своите деца онака мртов ладен, […]

Прочитај повеќе

Ветувам дека ќе се бориме за богата, економска просперитетна и горда Македонија.

Интегрален текст од говор на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Секоја генерација студенти која што поминала во клупите во факултетот кај мене оставила посебен белег во моето сеќавање. Но она што мене ме прави секогаш тажен е никогаш потоа таа генерација не можам да ја видам комплетна. Најголемиот дел од тие мои студенти за жал ја […]

Тагови: , , , , , ,

Прочитај повеќе

Најгоре