ПРЕС ЦЕНТАР

Јанушев: Народот гледа што се случува и народот ја казни власта

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев на телевизиска дебата на 24 Телевизија истакна дека на народот ја казни власта и опозицијата ја победи власта во Македонија. Тој објасни дека во предизборието имаше кражба на изборен материјал, имаѓе вербални напади на активисти од ВМРО-ДПМНЕ. -Кирацоски се обврза да побара одговорност но две недели поминаа сеуште одговорност […]

Прочитај повеќе

Јанушев: Гласачкото тело е разочарано и револтирано поради безидејноста и лошите политики на СДСМ и Заев

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев во вечерашното гостување во емисијата Анализа на ТВ 24 посочи дека слабата излезеност во првиот круг на претседателските избори е поради апатијата на гласачкото тело поради безидејноста и лошите политики кои ги води владата на СДСМ и Зоран Заев. Се наметнува прашањето зошто владее апатија меѓу гласачкото тело, а […]

Прочитај повеќе

Граѓаните одбраа правда за Македонија, изборите покажаа дека политиките на власта доживуваат пораз

Почитувани, Новата реалност во Република Македонија е дека граѓаните одбраа правда токму за Македонија. Резултатите од изборите покажаа дека ВМРО-ДПМНЕ е политичката сила со најголема доверба меѓу граѓаните и дека политиките на власта доживуваат пораз. СДСМ како политичка партија драматично ја губи поддршката кај граѓаните, и тоа го потврдуваат бројките и фактите. Власта, особено СДСМ […]

Прочитај повеќе

Бранот на промени е тргнат, Македонија бара правдина

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференција на Стево Пендаровски Граѓаните вчера ги поразија антидржавните политики на Заев и Пендаровски. Граѓаните порачаа дека не поддржуваат криминал, корупција и непотизам. Гордана Сиљановска Давкова и ВМРО-ДПМНЕ ги поразија СДСМ, ДУИ и уште 30-тина партии кои застанаа зад Пендаровски. Бранот на промени е тргнат. Македонија бара право […]

Прочитај повеќе

Македонија има нова реалност, власта е во слободен пад, граѓаните кажаа дека сакаат право и правдина

Соопштение до јавноста Вчеравечер Македонија победи. Граѓаните сплотени без страв кажаа дека сакаат право и правдина. Гордана Сиљановска Давкова ја доби мнозинската поддршка од граѓаните. Народот вчера ги победи сите остатоци од транзицијата. Антидржавните политики и криминалот вчера беа поразени. Од денеска Македонија има нова реалност. Власта е во слободен пад. Никој повеќе не се […]

Прочитај повеќе

Власта е делегитимирана, почна падот на Зоран Заев и доаѓа правдата за Македонија!

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани претставници на медиумите, Драги браќа и сестри, присутни овде во салата Почитувани граѓани на Република Македонија, Победивме!!! Победивме и тоа е победа на сите вас што сте овде, но и на сите оние кои што денеска ја поддржавте идниот претседател на […]

Прочитај повеќе

Ненародната власт е на колена, правдата доаѓа, Гордана Сиљановска Давкова е изборот на народот

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Игор Јанушев, Генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ Радувај се Македонијо! Ненародната власт е на колена, правдата доаѓа. Готови се! ВМРО-ДПМНЕ ПОБЕДУВА,НАРОДОТ ПОБЕДУВА. Гордана Сиљановска Давкова е изборот на народот. Гордана ќе биде! Народот покажува дека е мудар, енергичен кога треба и секогаш е  во право. Правдата доаѓа. Водиме […]

Прочитај повеќе

Очекувам е навистина еден убав демократски ден каде што граѓаните ќе се изборат за правдата

Интегрален текст од изјава за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Добро, најпрвин да го честитам денот, да го честитам и големиот христијански празник Цветници, денеска и така го започнав денот со литургија во „Св. Петар и Павле“, во црквата во Ѓорче, во близина на мојот дом. Денеска е практично ден кога граѓаните […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Иванов чесно си ја вршеше функцијата претседател

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување на Алфа телевизија одговори на нападите кон Иванов од страна на Пендаровски, посочувајќи дека претседателот Ѓорѓе Иванов во своите два мандати чесно ја вршеше својата функција. Тој истакна дека господинот Иванов изминативе 10 години ја потврди својата чесност, честитост и немаше ниту една афера поврзана со неговото […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Таблите со сменетото име на институциите се доказ за срамот нанесен од Заев

Слика на капитулацијата на оваа влада, на срамот кој и го нанесоа на државата и нацијата се сменетите табли на институции, како и на владата, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на гостувањето на телевизија Алфа. -Денес тоа е секојдневие и тешка болна реалност за граѓаните, за Република Македонија. Ние сме луѓе горди на идентитетот, […]

Прочитај повеќе

Најгоре