ПРЕС ЦЕНТАР

Јанушев од Крива Паланка: Стопанствениците очекуваат значителна помош и придонес од новата влада која ќе биде предводена од ВМРО-ДПМНЕ

Интегрален текст од изјава за медиуми на Игор Јанушев–Генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ Продолжуваме со посетите низ Република Македонија. Денес сме во Крива Паланка, остваривме средба со неколку стопанственици, ги посетивме нивните фабрики односно производствени капацитети. Имаме средби со неколку целни групи  и секако денот ќе заврши со внатре партиски состаноци. Она што е видливо и […]

Прочитај повеќе

Мицкоски на состанок со Сојузот на стопански комори: Нашиот главен фокус ќе биде економијата

Интегрален текст од изјава за медиуми на Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Денешниот состанок, практично треба да биде средба во која што ќе можеме  да презентираме дел од политиките кои што ги предвиде ВМРО-ДПМНЕ за следните предвремени парламентарни избори, а  се однесуваат на економијата која што ќе биде главен фокус за следниот четиригодишен мандат […]

Прочитај повеќе

Ристески:Идната Влада која ќе ја предводи ВМРО-ДПМНЕ се обврзува на изградба на нов автопат Велес преку Прилеп до Битола

Интегрален текст од изјава за медиуми на Петар Ристески, Претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп Почитувани сограѓани После 12-ти април Прилеп ќе го добие тоа што долго време се очекуваше и што е од витално значење за економијата и граѓаните од пелагонискиот дел на Република Македонија. Идната Влада која ќе ја предводи ВМРО-ДПМНЕ и Христијан […]

Прочитај повеќе

Антовски: Бонбона бизнисот со продажба на Тиквешко езеро ќе донесе милиони на блиски луѓе на Заев чија влада е во заминување

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стевче Антовски Почитувани, Заев и Владата во заминување ја распродаваат државата, овој пат стигнаа и до новиот бонбона бизнис продажба на Тиквешко езеро. Бонбона бизнисот со продажба на Тиквешко езеро ќе донесе милиони на блиски луѓе на Заев чија влада е во заминување. Никој во светот не […]

Прочитај повеќе

Ѓорѓиевски: Имаме компанија шверцер на кокаин која добивала државни тендери, и Славјанка, заменик министер за МВР која брифира информации со кој ја загрозува акцијата

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Орце Ѓорѓиевски – Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Власта на Заев и криминалот се во коалиција. Последна потврда за тоа е информацијата дека лицата кои шверцувале кокаин од Мексико добивале и државни тендери. А денес видовме  од медиумите дека има сомнеж за дополнителната заменичка министерка за […]

Прочитај повеќе

Стоилковски: Русковска и Јовевски да се престрашат и да ги повикаат браќата Заеви на распит

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Помина речиси цела недела, а Зоран Заев и Вице Заев молчат и не кажуваат што разговарале со обвинетата Катица Јанева и со веќе осудениот Милески-Кичевскиот. Цела недела, Заеви бегаат од најголемата тема во државата- инволвираноста во случајот РЕКЕТ. Зоран Заев јавно […]

Прочитај повеќе

Арсовски: Шекеринска призна дека платиле многу повеќе-Каде завршиле 250 000 евра?

Интегрален текст од изјава за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Министерството за одбрана и Радмила Шекеринска не негираа дека ги преплатиле двете машини грејдери за сума повисока од 150% од нормалната. Под изговор дека навистина била повисока цената на машините, но министерството и Шекеринска биле транспарентни, Шекеринска и одбрана потврдија дека проневериле […]

Прочитај повеќе

СДСМ единствено што успеа е да ги покачи давачките и трошоците за живот на граѓаните

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ СДСМ ги лаже и манипулира граѓаните. Нема 500 евра плата и нема реален раст на платите.Единствено што успеа СДСМ е да ги покачи давачките и трошоците за живот на граѓаните.Стандардот на државата на чело со СДСМ  е еден од најниските во регионот и Европа, а според последните […]

Прочитај повеќе

Скандалите и криминалите на функционерите на СДСМ, Зоран и Вице Заев нема да останат неказнети

Соопштение до јавноста Криминалите на СДСМ излегуваат на виделина. Секојдневно граѓаните се сведоци на низа скандали кои ја тресат владата на СДСМ. Радмила Шекеринска, министерката за одбрана е вмешана во уште еден сомнителен тендер, каде што постои сомнеж за проневера на буџетот од над 250.000 евра. Една машина грејдер модел ГР 1605 во Србија чини […]

Прочитај повеќе

Новата Влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе економски бум, помали даноци и нова инфраструктура во државата

Соопштение до јавноста Доаѓа обнова на Република Македонија!Повеќе за сите, повеќе пари за граѓаните, нови инфраструктурни проекти, општествени промени и конечен крај на транзицијата. По 12 април новата Влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе економски бум, ќе има нови автопатски решенија од Велес преку Прилеп па се до Битола, ќе се изградат и неколку експресни […]

Прочитај повеќе

Најгоре