Изјава

Кочани и кочанчани ќе ја одберат Силјановска Давкова за претседател на Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Миле Лефков Почитувани, Кочани и кочанчани вчеравечер на трибината на Стево Пендаровски видоа како не треба да се води држава, како не треба да се води една општина па дури и како не треба да се води една партија.  Видовме селекција и елитизам! Видовме партиски кандидат за […]

Прочитај повеќе

Георгиевски вие заборавате ама граѓаните не забораваат што им ветувавте

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Злата Ташевска Претстоечката изборна кампања за претседателските избори го раздвижи и градоначалникот на општина Гази Баба, Борче Георгиевски. Конечно се одважи да го напушти својот кабинет и предизборно да се фотографира со тековни активности кои се минимални во споредба со неговите ветувања за време на локалните избори. […]

Прочитај повеќе

Функционерите од власта не ја почитуваат Антикорупциска и не и одговараат за вработувањето на нивните роднини

Интегрален текст од изјава за медиуми на Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Пoчитувани, За СДСМ нема ниту закон, ниту институција. Македонија нема да отпочне преговори со ЕУ бидејќи СДСМ и власта се заглавени во криминогеност и корупција, а затоа не сакаат да има отчетност. И Заев и неговите послушници од кланот кријат информации од ДКСК, […]

Прочитај повеќе

Велешани знаат дека СДСМ забија нож во корените, историјата, идентитетот и јазикот на македонскиот народ

 Интегрален текст од изјава за медиуми на  Кирил Лазов Почитувани, Вчеравечер бевте сведоци, дека овде токму на ова место, СДСМ на Северна и нивната коалиција одржаа митинг за да го претстават нивниот кандидат за претседател Стево Пендаровски пред Велешани. Стево веќе еднаш поразениот! А, Велешани добро знаат што нудат господата северни елитисти! Знаат дека заеднички […]

Прочитај повеќе

[embedyt] //www.youtube.com/watch?v=r75-iDIN_S0[/embedyt]

Последиците од заевизмот се чувствуваат во Свети Николе и во Штип

Изјава од денешната посета на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски во Штип Претходно бевме во посета на Свети Николе таму се слави денот Тодорица, одлична посета, многу народ, добра традиција, но за жал се чувствуваат последиците од заевизмот и во Свети Николе и овдека во Штип. Луѓето кои што имаат тезги таму се жалат […]

Прочитај повеќе

Додека не ги исправиме политичките нарачки и прогони нема да има ниту правда ниту мир

Интегрален текст од изјава на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Ветуваа кога дојдоа, овие измамници од владата на чело со оној деспотот дека од Македонија ќе направеле успешна приказна. Дека ќе имало правдина за секого, дека немало правда, немало мир, а тие кога ќе дошле ќе имало и правда ќе имало и мир. Правда ли […]

Прочитај повеќе

Страна 3 од 3
Најгоре