Изјава

Заев, Пендаровски и Спасовски ја злоупотребуваат полицијата и се обидуваат да ја претворат во партиска испостава на СДСМ

Интегрален текст од изјава за медиуми на Орце Ѓорѓиевски – член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Зоран Заев, Стево Пендаровски и Оливер Спасовски ја злоупотребуваат полицијата и се обидуваат да ја претворат во партиска испостава на СДСМ. Незаконски и под секое ниво на професионалност е полициски инспектори да се притискаат за да појавуваат на партиски […]

Прочитај повеќе

Очекувам е навистина еден убав демократски ден каде што граѓаните ќе се изборат за правдата

Интегрален текст од изјава за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Добро, најпрвин да го честитам денот, да го честитам и големиот христијански празник Цветници, денеска и така го започнав денот со литургија во „Св. Петар и Павле“, во црквата во Ѓорче, во близина на мојот дом. Денеска е практично ден кога граѓаните […]

Прочитај повеќе

Николовски, Заев и Пендаровски пробуваат со исплатата на субвенциите да ги купат гласовите на тутунарите

Интегрален текст од изјава за медиуми на Тони Ризески Почитувани, Министерот за земјоделие пристигнал од своето патување во Дубаи, подновен со новите патики и вчера на својот Фејсбук профил се пофали дека им пуштил субвенции на тутунарите. Добро е тоа што субвенциите за тутун се исплатени, но е лошо што Николовски, Заев и Пендаровски чекаа […]

Прочитај повеќе

Додека Филипче работи за кампањата на Пендаровски, морбилите се проширија на цела територија на државата

Интегрален текст од изјава за медиуми на Маја Славева Почитувани, Венко Филипче терајќи ја претседателската кампања на Стево Пендаровски, заборави дека формално е на функцијата министер за здравство. Додека Филипче работи за Пендаровски морбилите се проширија на цела територија на државата. Каде беше Филипче четири месеци со мерките за спречување на ширењето на морбилите? Каде […]

Прочитај повеќе

Студентите се жртви на лагите и катастрофалните политики на СДСМ и Заев

Интегрален текст од изјава за медиуми  на Филип Ѓорѓиев Почитувани, Студентите се жртви на лагите и катастрофалните политики на СДСМ и Зоран Заев. Кога на СДСМ им требаше гласот на студентите ветуваа брда и долини, а кога дојдоа на власт студентите за нив станаа категорија на луѓе која не постои. Условите за живот по студентските […]

Прочитај повеќе

Ѓорѓиевски: Спасовски молчи за ограбувањето на експозитурата на НЛБ Банка во Бутел

Интегрален текст од изјава за медиуми на Орце Ѓорѓиевски – член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Како наближува денот на изборите зачестуваат разбојништвата и кражбите. Спасовски наместо да работи во насока на подобрување на безбедноста и сузбивањето на криминалот оди по партиски митинзи за промоција на Стево Пендаровски. На само 5 дена пред изборите за […]

Прочитај повеќе

Јанушев: СДСМ и Заев залудно се обидуваат да ги заплашат граѓаните, тие на 21 април ќе гласаат за Сиљановска Давкова и за правото и правдата во Македонија

Интегрален текст од изјава за медиуми на Игор Јанушев, Генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Во тек се последните денови од изборната кампања за избор на претседател на Република Македонија, како изминува времето на неколку дена пред 21, така ВМРО-ДПМНЕ се повеќе го зголемува темпото и имаме една кампања каде што буквално се обидуваме да дојдеме […]

Прочитај повеќе

Додека Филипче тера кампања, епидемијата на морбили енормно се шири

Интегрален текст од изјава за медиуми на Маја Славева Почитувани, Стево Пендаровски, Зоран Заев и Венко Филипче се исти. Повеќе од четири месеци не можат да се справат со епидемијата на морбили, која однесе неколку човечки животи од крајот на декември до сега. Антиваксерската кампања која СДСМ ја водеше со години, уште од времето кога […]

Прочитај повеќе

Мицкоски со повик до граѓаните: Придружете ни се на големиот сенароден митинг во 19 часот пред платото на Владата на Република Македонија

Интегрален текст од изјава за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Македонија живее и ќе продолжи да живее доколку го сонуваме сонот за Македонија и доколку се бориме тој сон еден ден да стане јаве. Доколку престанеме да го сонуваме тој сон за Македонија и доколку престанеме да ги следиме идеалите и аманетот […]

Прочитај повеќе

Кочани и кочанчани ќе ја одберат Силјановска Давкова за претседател на Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Миле Лефков Почитувани, Кочани и кочанчани вчеравечер на трибината на Стево Пендаровски видоа како не треба да се води држава, како не треба да се води една општина па дури и како не треба да се води една партија.  Видовме селекција и елитизам! Видовме партиски кандидат за […]

Прочитај повеќе

Страна 20 од 21
Најгоре