Изјава

Мицкоски: Очекуваме двоен триумф во Ново Село на 5 мај

Интегрален текст од изјава за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Денеска продолжувме овде во Ново Село, победничко Ново Село очекуваме на 5 мај победата којашто беше во првиот круг да биде уште поголема, ВМРО-ДПМНЕ да добие градоначалник, Гордана Силјановска Давкова идниот претседател практично да ја потврди победата којашто беше исто така во […]

Прочитај повеќе

Мицкоски:Очекувам да има цензус на 5-ти мај, Силјановска Давкова е следниот претседател на Република Македонија

Интегрален текст од изјава за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Ја користам оваа прилика на сите правосолавни христијани, кои што денеска го празнуваат Христовото Воскресение – Велигден, да им го честитам празникот, да им посакам, многу здравје, среќа, љубов, берикет за нив, нивните семејства, да се радуваат да празнуваат да бидат задоволни од тоа […]

Прочитај повеќе

ОЈО во Прилеп да покрене истрага по допрен глас за злосторничко здружување

Интегрален текст од изјава за медиуми на Влатко Петкоски Почитувани, Дебакл на СДСМ во Прилеп синоќа и тоа дебакл каков што досега немало. По метлата на 21 април ова е најава за тотално генерално чистење на 5 мај. И најголемиот скандал, Заев синоќа слушна од своите сопартијци дека партијата во Прилеп му е група од […]

Прочитај повеќе

Власта е избезумена и во страв ја злоупотребува полицијата која наместо да брка криминалци, брка недолжни граѓани

Почитувани, Ново убиство во Рашче, според најновите информации усмртено е едно лице од огнено оружје од кое е пукано од возило со бугарски регистарски таблички.  Македонија се повеќе наликува на некое воено жариште, а не на држава во Европа. Спасовски наместо да го чува јавниот ред и мир оди по партиски митинзи. Полициски инспектори, наместо […]

Прочитај повеќе

Во Општина Кисела Вода незаконски се изведуваат градежни работи, се менува течението на Маркова река, и се загрозуваат животите на граѓаните

Интегрален текст од изјава за медиуми на Иван Живковски претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Кисела Вода Почитувани, Додека во целиот свет секаде е забрането градење покрај речни корита во Драчево се случува токму спротивното и наместо општество за сите Македонија прерасна во општество за феудалците блиски до СДСМ. Имено,  во Општина Кисела Вода се узурпира […]

Прочитај повеќе

Заев, Пендаровски и Спасовски ја злоупотребуваат полицијата и се обидуваат да ја претворат во партиска испостава на СДСМ

Интегрален текст од изјава за медиуми на Орце Ѓорѓиевски – член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Зоран Заев, Стево Пендаровски и Оливер Спасовски ја злоупотребуваат полицијата и се обидуваат да ја претворат во партиска испостава на СДСМ. Незаконски и под секое ниво на професионалност е полициски инспектори да се притискаат за да појавуваат на партиски […]

Прочитај повеќе

Очекувам е навистина еден убав демократски ден каде што граѓаните ќе се изборат за правдата

Интегрален текст од изјава за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Добро, најпрвин да го честитам денот, да го честитам и големиот христијански празник Цветници, денеска и така го започнав денот со литургија во „Св. Петар и Павле“, во црквата во Ѓорче, во близина на мојот дом. Денеска е практично ден кога граѓаните […]

Прочитај повеќе

Николовски, Заев и Пендаровски пробуваат со исплатата на субвенциите да ги купат гласовите на тутунарите

Интегрален текст од изјава за медиуми на Тони Ризески Почитувани, Министерот за земјоделие пристигнал од своето патување во Дубаи, подновен со новите патики и вчера на својот Фејсбук профил се пофали дека им пуштил субвенции на тутунарите. Добро е тоа што субвенциите за тутун се исплатени, но е лошо што Николовски, Заев и Пендаровски чекаа […]

Прочитај повеќе

Додека Филипче работи за кампањата на Пендаровски, морбилите се проширија на цела територија на државата

Интегрален текст од изјава за медиуми на Маја Славева Почитувани, Венко Филипче терајќи ја претседателската кампања на Стево Пендаровски, заборави дека формално е на функцијата министер за здравство. Додека Филипче работи за Пендаровски морбилите се проширија на цела територија на државата. Каде беше Филипче четири месеци со мерките за спречување на ширењето на морбилите? Каде […]

Прочитај повеќе

Студентите се жртви на лагите и катастрофалните политики на СДСМ и Заев

Интегрален текст од изјава за медиуми  на Филип Ѓорѓиев Почитувани, Студентите се жртви на лагите и катастрофалните политики на СДСМ и Зоран Заев. Кога на СДСМ им требаше гласот на студентите ветуваа брда и долини, а кога дојдоа на власт студентите за нив станаа категорија на луѓе која не постои. Условите за живот по студентските […]

Прочитај повеќе

Страна 16 од 17
Најгоре