Изјава

Жугиќ: Шилегов да се извини за говорот на омраза, во спротива ќе поведеме постапка пред институциите

Интегрален текст од изјава на Јелена Жугиќ   Почитувани,   Петре Шилегов е олицетворение на целата некултура на СДСМ. Деновиве Шилегов од позиција на градоначалник на град Скопје јавно искажа говор на  омраза и нетолерантност кон партијата ВМРО-ДПМНЕ и нејзиното членство.   Нервозата на Шилегов е очигледна,  но навредите нема да ја сокријат неговата неработа […]

Прочитај повеќе

Ѓорѓиев: Откако СДСМ дојде на власт студентите се соочуваат со секојдневни проблеми во студентските домови

Интегрален текст од изјава за медиуми на Филип Ѓорѓиев Почитувани, „Томе Стефановски – Сениќ“ веќе неколку дена „блеска” во мрак. Во студентскиот дом во 21 век со денови нема струја. Студентите се оставени на милост и немилост, да се снаоѓаат сами како умеат. Во тек на јунска испитна сесија студентите се соочуваат со потешкотии поради […]

Прочитај повеќе

Поради Марин, Аеродром го доби епитетот „запуштена општина“

Интегрален текст од изјава за медиуми од Дејан Митески, Претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Аеродром Почитувани, Благодарение на Златко Марин и неговата неспособност, Аеродром за жал го доби епитетот „запуштена општина“. Нула инвестиции, нула проекти и катастрофална реализација на буџетот на општината во првиот квартал за 2019 година. Реализацијата на капиталните инвестиции во првите три […]

Прочитај повеќе

Стојаноска: Богоевски нема кредибилитет да ги претставува граѓаните во законодавниот дом и веднаш мора да си поднесе оставка

Интегрален текст од изјава за медиуми на Дафина Стојаноска Почитувани, Павле Богоевски мора да си поднесе оставка како пратеник и тоа веднаш. Тоа е најмалку што може да стори од морални причини. Само на тој начин Богоевски ќе докаже дека има намера да остави истрагата против него да се одвива непристрасно и без влијанија. Павле […]

Прочитај повеќе

Ѓорѓиевски: Полициските службеници се мета на напади и закани од партиските послушници блиски на власта

Интегрален текст од изјава за медиуми на Орце Ѓорѓиевски – член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Полицијата под раководство на Заев и Спасовски е понижена и девалвирана, а полициските службеници се мета на напади и закани од партиските послушници блиски на раководството. Вчера беше 7 мај, денот на полицијата, но наместо унапредување на стандардите за […]

Прочитај повеќе

Антикорупциската комисија да отвори предмети за сите случаеви на Зоран Заев и останатите функционери од владата

Интегрален текст од изјава за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Денеска ние како ВМРО-ДПМНЕ  ќе ја потсетиме Антикорупциската комисија на неколку случаеви и ќе апелираме за дополнително отворање на истите  случаеви и нивни истраги, за се со цел да се дознае вистината и нивните разрешници. Ние ги поддржуваме и охрабруваме антикорупционерите, целата […]

Прочитај повеќе

Криминалот на Заеви метастазира како канцер во државата и откако дојдоа на власт освен личниот интерес и бизниси друго ништо не работат

Интегрален текст од изјава за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани граѓани, почитувани медиуми, Се наоѓаме пред економската зона Сачево, економската зона која што беше најавена помпезно од Зоран Заев пред 10- тина години каде што Зоран Заев ветуваше 16 фабрики и вработувања за над 2.500 илјади, односно 5.000 нови вработени струмичани и […]

Прочитај повеќе

Томовски: Јавното Oбвинителство да го повика Заев врз основа на допрен глас и да поведе постапка за неговото оневозможување на правдата

Интегрален текст од изјава за медиуми на Ивица Томовски Почитувани, Зоран Заев вчера призна дека сторил кривично дело и ја попречил правдата. Според неговото признание со предвременото откривање на криминалот на двајца негови функционери, Заев оневозможил истрагата да финишира со докази со кои криминалците би одговарале за тоа што го сториле. Самиот Заев вчера призна […]

Прочитај повеќе

Мисајловски: Во недела двојна победа, и за Сиљановска и за Стоилков

Интегрален текст од изјава за медиуми на Владо Мисајловски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Денеска имаме една убава прилика, една убава можност тука во пазарот во Ново Село да разговараме со граѓаните, да ги замолиме повторно да излезат на претстојните избори како што сите знаеме во Ново Село имаме локални и претседателски избори. Имаме одличен кандидат […]

Прочитај повеќе

Стоилковски: Пендаровски бега од ТВ дуели, свесен е дека граѓаните не веруваат веќе во неговите лаги

Интегрален текст од изјава за медиуми на Наум Стоилковски – Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Стево Пендаровски соочен со лагите и прашањата бега од ТВ дуели. За само една недела Пендаровски по втор пат бега и откажува телевизиски дуел со Гордана Сиљановска Давкова на македонските медиуми! Почитувани сите знаат зошто Пендаровски бега од вакви соочувања Пендаровски […]

Прочитај повеќе

Страна 15 од 17
Најгоре