Author Archive

Мицкоски: Граѓаните ќе ја одберат првата жена претседател на Република Македонија, професорката Гордана Силјановска Давкова

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска им се обрати на граѓаните во Карпош. Тој истакна дека карпошани како и сите граѓани на Република Македонија ќе ја одберат првата жена претседател на Република Македонија, професорката Гордана Силјановска Давкова. Доста е од политичари кои што се  насмеани дотерани во фракови и лептир машни, газат […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Со владата на СДСМ и Заев се засилува иселувањето на граѓаните од Република Македонија

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска им се обрати на граѓаните во Бутел. Тој пред граѓаните  рече дека сите граѓани на Република Македонија ќе кажат едно огромно ДА за идниот преетседател на Република Македонија, професорката Гордана Силјановска Давкова. – Зоран Заев најпрво  кажа дека доколку неговиот деспотски избран кандидат  за претседател ги […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Гласот за Стево Пендаровски кандидатот за претседател од СДСМ, е всушност глас даден за Зоран Заев

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на митинг во Сопиште се обрати пред граѓани, истакнувајќи дека гласот за Стево Пендаровски кандидатот за претседател од СДСМ,  е всушност глас даден за Зоран Заев бидејќи и самиот Пендаровски изјавил дека е ист како Заев со 102,5 проценти. Стево Пендаровски вели дека не ни требала […]

Прочитај повеќе

Мицкоски во Шуто Оризари: Залудни се говорите за висока политика, кога тука луѓето едвај врзуваат крај со крај- ова мораме да го смениме

Го посетив Шуто Оризари. Имав срдечна средба со граѓаните од оваа скопска општина. Ми ги пренесоа многуте нерешени проблеми со кои се соочуваат. Додека премиерот вели дека блескаме како земја го поканувам да ја посети оваа општина, каде граѓаните се борат да преживеат. Тешкиот живот присутен насекаде е и овде, на само неколку километри од […]

Прочитај повеќе

ВМРО-ДПМНЕ одржа комеморација за Билјана Беличанец

Соопштение до јавноста Денеска, 10.04.2019 година, во Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, беше одржана комеморација по повод трагичната смрт на Билјана Беличанец , актерка, политичар и поранешна градоначалничка на општина Кисела Вода од редовите на ВМРО-ДПМНЕ. На комеморацијата свои проштални говори имаа претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, претседателката на УЖ Благица  Ласовска, како и […]

Прочитај повеќе

Власта се уште се влече на успешните политики на ВМРО-ДПМНЕ во економијата

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ, кое се однесуваше на Фејсбук објава на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Економските политики на СДСМ се целосен дебакл. Власта се уште се влече на успешните политики  на ВМРО-ДПМНЕ во економијата. Дека економијата е дно доказ е и добиената нула од страна на германските партнери. Скоро 80% […]

Прочитај повеќе

Јанушев: Власта целосно ги злоупотребува институциите за партиски цели

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Игор Јанушев, Генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Зоран Заев и неговиот послушник Стево Пендаровски се соочени со пораз од граѓаните. Заев и Пендаровски знаат дека дојде времето да ја платат цената за криминалот, корупцијата и распродажбата на државните и национални интереси во овие две години. Затоа Заев […]

Прочитај повеќе

Мицкоски ги докажа лагите на Заев: 10 факти кои ги разобличуваат неговите невистини во економијата

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил објави 10 факти кои ги разобличуваат невистините на Заев во врска со економијата. -На прашањето кое започнува со колку, наједноставно се одговара со факти, но не измислени, туку реални, издржани, проверливи факти. И бидејќи Заев ја отвори темата, еве 10 факти кои ги разобличуваат неговите невистини […]

Прочитај повеќе

Неспособниот СДСМ единствениот начин да остане на власт го гледа преку закани и уцени

Соопштение до јавноста СДСМ се во страв и паника затоа што знаат дека ги губат изборите и ја немаат довербата од народот. Токму затоа се впуштија во сценарио за ширење на страв и закани. Во последните неколку дена јавноста е сведок како членови и активисти на СДСМ  јавно се закануваат и шират говор на омраза, […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Од мене како политичар нема да слушнете име на нашата држава различно од Република Македонија

Гостин во емисијата 200-та на Алсат М вечерва беше лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Мицкоски истакна дека доколку Зоран Заев би сакал да ги знае чекорите и програмите на ВМРО-ДПМНЕ во однос на Преспанскиот Договор, треба да се осмели и да распише предвремени избори. Тој рече дека доколку ВМРО-ДПМНЕ на следните парламентарни избори излезе со […]

Прочитај повеќе

Најгоре