Дебакл на маршот за правда на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ најави инфраструктурен бум во вредност од над 2 милијарди евра

Факти на денот:

  1. ВМРО-ДПМНЕ најавува инфраструктурен бум. Две милијарди евра за автопатишта и уште над 300 милиони евра за нови канализациони и водоводни мрежи.
  2. Семејството Заеви инволвирано во најголемиот криминален случај “Рекет”. Главни конструктивци на мрежата се Зоран и Вице Заеви.
  3. СДСМ и покрај притисокот на администрацијата доживеа дебакл на маршот за правда.
  4. Нина Ангеловска да и соопшти на јавноста колку пари ја чинат државата вработувањата од денот на објавувањето датум за избори.
  5. СДСМ со одржувањето на маршот потврди дека правдата во државата е заробена.

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Стојаноска: Со серијата пропусти Филипче го загрозува здравјето на граѓаните, затоа ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе и кривична пријава до надлежното ЈО за загрозување на здравјето на граѓаните

Интегрален текст од прес конференција на Дафина Стојаноска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ  Почитувани,...

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....