Мисајловски: Никој веќе не им верува, СДСМ и Заев се прочитана книга

Нема ниту еден реализиран проект, не се градат нови фабрики, болници, училишта, ниту нови работни места. Не се гледа светлото на крајот од тунелот, депресијата и апатијата се присутни насекаде. Никој веќе не им верува. СДСМ и Заев се прочитана книга.

Цврсто сум уверен дека сите генерации имаат извлечено поуки од изминатите триесет години и дека имаме квалитет, капацитет и силна мотивација за да ги исправиме работите тука.
Сите ние се бориме нашите деца да останат тука и да растат во силна, стабилна и економски просперитетна обновена Македонија.

Обновата во својата суштина ќе донесе еднаква правда за сите, ефикасна администрација, подобрена бизнис клима, посилно образование, организирано здравство, стабилна енергетика, побрз транспорт, спорт поставен на здрави основи,поголема екологија, поголем стандард и поголеми плати и пензии.

Достоинство и силно национално чувство.

Повеќе за сите !

Обновата доаѓа !

Поврзани вести

Стојаноска: Со серијата пропусти Филипче го загрозува здравјето на граѓаните, затоа ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе и кривична пријава до надлежното ЈО за загрозување на здравјето на граѓаните

Интегрален текст од прес конференција на Дафина Стојаноска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ  Почитувани,...

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....