Игор Николов на средби со граѓаните на Сопиште и Студеничани

Саботно попладне со жителите на Долно Количани, во пријатна атмосфера и конструктивен разговор со член на ИК на ВМРО ДПМНЕ г.Игор Николов… Граѓаните го препознаваат чесниот и искрен пристап на ВМРО-ДПМНЕ, сите единствени во Обновата на Република Македонија!

Заедно со Членот на ИК на ВМРО ДПМНЕ г.Игор Николов, денеска остваривме дирекни средби со жителите на Сопиште, Ракотинци и Долно Соње. Поразговаравме за моменталната состојба, но и за престојната Обнова на нашата земја, за новите проекти, идеи и цврсти чекори кои идната Влада на ВМРО ДПМНЕ ќе ги реализира.
Обновата на Република Македонија е пред секој еден дом!

Поврзани вести

Стојаноска: Со серијата пропусти Филипче го загрозува здравјето на граѓаните, затоа ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе и кривична пријава до надлежното ЈО за загрозување на здравјето на граѓаните

Интегрален текст од прес конференција на Дафина Стојаноска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ  Почитувани,...

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....