Неспособноста на СДСМ ја плаќаат граѓаните со сопственото здравје

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ

Петре Шилегов, Венко Филипче и Јани Макрадули мора да одговараат заради несоодветниот третман на медицинскиот отпад.

Бегање од одговорност веќе не смее да има.

Неспособноста на СДСМ се одрази и по здравјето на граѓаните на Република Македонија.

По објавениот скандал за Дрисла и третирањето на медицинскиот отпад, одговорност од Шилегов, Филипче и Макрадули се уште нема.

Шилегов не убедува дека контролите на надлежните инспекторати не покажале неправилности, а министерот за здравство Венко Филипче го нема никаде.

Јавното обвинителство се уште е во зимски сон, не реагира за хаосот во Дрисла.

Одговорност за овој хорор со кој што се соочуваат граѓаните ќе има. Ќе има по 12-ти април кога ќе започне обновата на Македонија заедно со ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ никогаш повеќе!

 

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...