Мицкоски со порака: Потребни се реални капитални инвестиции, а не фингирани извештаи

Бев на Пониква и остварив средба со кочанските стопанственици. Кочани и овој регион има огромни потенцијали за туристички и стопански развој. Потребно е поголема грижа од државата која мора да се посвети на домашната економија.

Потребни се реални капитални инвестиции, а не фингирани извештаи, потребна е вистинска грижа за рамномерниот развој на земјата. Се обврзуваме на работа и постојана и активна грижа за потребите на граѓаните, напиша на Фејсбук претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Поврзани вести

Стојаноска: Со серијата пропусти Филипче го загрозува здравјето на граѓаните, затоа ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе и кривична пријава до надлежното ЈО за загрозување на здравјето на граѓаните

Интегрален текст од прес конференција на Дафина Стојаноска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ  Почитувани,...

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....