СДСМ бега од избори, пукачот врз полицаецот претходно ослободен од Заев

Факти на денот:

  1. СДСМ да не бега од нов закон за Јавно обвинителство. Неопходен е нов закон со усвоени забелешки од страна на експертите.
  2. Бескрупулозниот Зоран Заев си поигрува со семејствата на починатите од “Смилковско езеро”. Ја лажеше јавноста за наводна бомба која ја поседува, а сега зборува сосема спротивно.
  3. Тајните средби на Заев со контроверзни бизнисмени од Малта и Либија само ги верификуваат индициите за матните зделки и криминали кои секој ден се случуваат.
  4. Секојдневно се реализираат нови привремени вработувања од кои најголем дел партиски вработувања, а ДКСК е нема на тоа.
  5. Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски дециден дека избори ќе има, а Зоран Заев ќе одговара за сите криминали.
  6. Кирацовски ја лажеше јавноста дека не го познава Бојан Јовановски, додека истрагата покажува дека Кирацовски е дел од мрежата која го спровела “Рекет”
  7. Трипуновски заштитник на тутунарите. Отстапките и селективноста на СДСМ во однос на откупот на тутунот ќе завршат на 12-ти април
  8. Наместо прашања кои на јавноста не и значат ништо, ВМРО-ДПМНЕ и постави 30 прашања на Нина Ангеловска во врска со државниот буџет и задолжувањата
  9. Напаѓачот на полицаецот во Велес, инаку близок до Зоран Заев, бил амнестиран во пакет со уште 800 други криминалци кои биле ослободени.

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Стојаноска: Со серијата пропусти Филипче го загрозува здравјето на граѓаните, затоа ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе и кривична пријава до надлежното ЈО за загрозување на здравјето на граѓаните

Интегрален текст од прес конференција на Дафина Стојаноска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ  Почитувани,...

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....