Ѓорѓиевски на трибина во Кавадарци: Тиквешкиот регион е спремен за победа

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Орце Ѓорѓиевски денеска присуствуваше на трибина на тема ,,ВМРО победува – избори 2020″ во Кавадарци, при што порача дека тиквешкиот регион е пождготвен за победа.

Во продолжение целата објава на Ѓорѓиевски:

Тиквешкиот регион е спремен за победа!
Денес во Кавадарци, со околните комитети разговаравме на тема ,,ВМРО победува – избори 2020″.
Ми беше чест да бидам дел од оваа трибина и изразувам огромна благодарност за поканата.

Од она што низ разговор го слушнав од овој чесен народ и нивното искуство со оваа криминогена власт во заминување, несомнено ќе победи ВМРО во целиот регион.
ВМРО ќе победи во целата Македонија, затоа што народот не простува предавство. Ние сме Македонци и како такви сме опстоиле со векови.

Ќе опстоиме и сега!

Поврзани вести

Стојаноска: Со серијата пропусти Филипче го загрозува здравјето на граѓаните, затоа ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе и кривична пријава до надлежното ЈО за загрозување на здравјето на граѓаните

Интегрален текст од прес конференција на Дафина Стојаноска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ  Почитувани,...

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....